SON DAKİKA
Tarih : 2021.07.05 14:35:01

Emirates, Alhosn İle Ortaklığa İmza Attı

Nisan ayında IATA Travel Pass'in pilot uygulamasını başlatan ilk havayollarından biri olan Emirates, şimdi 10 şehre seyahat eden yolcularına IATA Travel Pass çözümünü sunuyor ve önümüzdeki haftalarda uygulamayı uçuş ağındaki tüm rotaları kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Ayrıca, Emirates, yolcularına daha fazla kolaylık ve daha sorunsuz bir seyahat deneyimi sunmak için, COVID-19 ile ilgili temas takibi ve sağlık belgeleri için BAE'deki resmi uygulama olan Alhosn ile ortaklığa imza attı. Emirates Operasyon Direktörü Adel Al Redha şu açıklamalarda bulundu: "Geçtiğimiz aylarda, yolcularımıza Emirates ile uçtuklarında daha da fazla kolaylık ve güvence sağlamak adına biyometrik, temassız ve dijital doğrulama projelerimizi gerçek anlamda hızlandırdık. Dubai Uluslararası Havalimanı'ndaki (DXB) biyometrik yolumuzdan IATA Travel Pass gibi girişimlere ve sağlık otoritesi veritabanlarıyla entegrasyona kadar, bu projeler daha iyi yolcu deneyimi, kağıt kullanımının azaltılması ve seyahat belgesi kontrollerinin yanı sıra daha fazla verimlilik ve güvenilirlik gibi birçok fayda sunuyor. Emirates ve Dubai'nin dünya lideri havacılık kapasitesini güçlendiren bu projelerin başarıyla hayata geçirilmesinde yetkili kurumların ve sektördeki iş ortaklarımızın sunduğu destek için minnettarız.’’

Dubai'den Londra, Barselona, Madrid, İstanbul, New York JFK, Moskova, Frankfurt, Charles De Gaulle ve Amsterdam'a seyahat eden Emirates yolcuları, artık IATA Travel Pass uygulamasını kullanarak, PCR testi laboratuvarlarının konumu gibi COVID-19 ile ilgili en güncel seyahat bilgilerine erişecek ve aşı ve en güncel PCR testi sonuçları gibi COVID-19 seyahat belgelerini yönetebilecekler. Bu uçuşlardaki yolculara, aktivasyon kodunun ve IATA Travel Pass uygulamasının indirilmesiyle ilgili talimatların yer aldığı bir SMS ve e-posta gönderilecek. Şirketin, global uçuş ağı genelinde IATA Travel Pass çözümünü uygulamaya koyma planları sürüyor.

Yazarlar