SON DAKİKA
Tarih : 2023.02.03 12:50:05

Emirates, Artan Talebi Karşılamak İçin Avustralya’ya İki Sefer Daha Ekliyor

Emirates, Avustralya kapasitesinin yeniden eski haline getirilmesine yönelik önemli bir adım daha atarak iki önemli şehir Sidney ve Melbourne’e seferlerini artırıyor. Havayolu, Sidney aktarmalı Christchurch, Yeni Zelanda seferlerini de yeniden başlatarak Avustralyalı yolculara trans-Tasman güzergâhında yeni bir seyahat yolu sunuyor.

Emirates, 26 Mart’tan itibaren Dubai ve Melbourne arasındaki Singapur aktarmalı günlük sefer sayısını ikiden üçe çıkarırken 1 Mayıs’tan itibaren Sidney’e üçüncü bir direkt sefer daha gerçekleştirmeye başlayacak. Havayolu, kısa bir süre önce Brisbane’e 1 Haziran’dan itibaren günde iki sefer yapılacağını duyurmuştu. Havayolu seyahatinde yoğun günlerden geçilen bir dönemde atılan bu devasa adımla Emirates, Avustralya kalkışlı ve varışlı seferlerini artırma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. İki sefer de Economy, Business ve First Class kabinler sunan üç sınıflı Boeing-777 300ER ile gerçekleştirilecek. Emirates yıl ortasına kadar Avustralya’ya haftada 63 sefer gerçekleştirme seviyesine ulaşacak ve önemli şehirlerden haftada 55 binin üzerinde yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak.

Havayolunun Avustralya seferlerini eski haline getirme çalışmalarında önemli bir kilometre taşı olarak, Melbourne ve Sidney seferleri pandemi öncesi seviyelere ulaşacak. Kapasitedeki artış, yolculara Avustralya kalkışlı ve varışlı daha fazla bağlantı imkânı sağlayarak turizmin canlandırılmasına destek olmanın yanı sıra Boeing 777-300ER’nin sunduğu 22 tonluk büyük kargo kapasitesi sayesinde ticaret ve iş olanaklarını güçlendirecek. Emirates, yeniden başlatılan üçüncü Dubai-Melbourne seferiyle, Singapur ve Melbourne arasında yeni bir bağlantı seçeneği sunarak iki şehir arasındaki güçlü talebi karşılamanın yanı sıra yolcularına adeta imzası haline gelmiş olan ve farkıyla öne çıkan ayrıcalıklı ürün ve hizmetlerini sunuyor. Sidney aktarmalı Christchurch seferi 26 Mart’ta başlayacak ve yolculara iki şehir arasında Emirates’in amiral gemisi olan A380 uçağıyla seyahat etme fırsatı verecek.

Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Sidney ve Melbourne’e üçüncü günlük seferin başlaması Avustralya kalkışlı ve varışlı uçuşlarda yılda 500 binin üzerinde ek koltuk kapasitesi sunacak. İki şehirde sefer sıklığını pandemi öncesi seviyelere çıkarmak, Avustralya kapasitemizin eski haline getirilmesinde olağanüstü bir kilometre taşı olup Avustralya uçuşlarımıza olan uzun soluklu kararlılığımızı ortaya koyuyor. “1996’da Melbourne’e gerçekleştirdiğimiz ilk uçuştan bugüne, 25 yılı aşkın süredir Avustralya’ya sefer düzenliyoruz. Bu süre zarfında, 40 milyondan fazla yolcuyu gururla taşıdık ve pandemi sırasında Avustralya’ya uçuşlarımızı sürdürdük. Seferlerimiz büyük talep görmeye devam ediyor ve biz de yeni Premium Economy Class kabinimiz gibi hizmetler de dâhil olmak üzere Avustralyalılara ve yolcularımıza daha fazla seyahat seçeneği sunmak için özveriyle çalışıyoruz. Avustralya, Premium Economy sınıfının sunulduğu ilk pazarlardan biridir.”

Melbourne Havalimanı CEO’su Lorie Argus şunları söyledi: “Emirates’in Melbourne seferlerini artırmasından ötürü büyük heyecan duyuyoruz. Melbourne-Singapur güzergâhında seferlerin yeniden başlamasıyla, Emirates Melbourne’den günde üç uçuş gerçekleştirerek kapasitesini Covid öncesi seviyelere çıkaracak. “Melbourne’den Avrupa ve Asya’ya güçlü bir seyahat talebiyle karşı karşıya olduğumuz bu günlerde, sunulan ekstra kapasite yolcular için harika bir gelişme olarak öne çıkıyor. Kapasitenin artırılması, Boeing 777-300 modeli uçağın Asya ve Ortadoğu’ya sunduğu ek kargo olanaklarıyla Victoria’lı ihracatçıları da sevindirecek.”

Sidney Havalimanı CEO’su Geoff Culbert ise şu açıklamalarda bulundu: “Sidney-Dubai güzergâhındaki bu ek kapasiteyi büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Yolcular bu sayede Emirates’in geniş global uçuş ağına erişebilecek. “Bu ek seferler, yüksek seyahat talebini karşılamak için ihtiyaç duyulan ek kapasiteyi sağlayarak Avustralya’nın uluslararası havacılık faaliyetlerinin toparlanması için atılan önemli adımlardan birini teşkil ediyor. Avrupa yaz sezonuna girmeden ve Yeni Güney Galler’de (NSW) okulların kış tatili başlamadan önce tam zamanında atılan bu adımla, hem ziyaretçilerin hem de Avustralyalıların daha fazla seçeneğe sahip olacağını görmek harika. “Ayrıca, üç yıllık bir aranın ardından A380’in trans-Tasman güzergâhına dönmesinden de mutluluk duyuyoruz. A380 seferleri, Sidney ve Yeni Zelanda güzergâhındaki güçlü seyahat talebini karşılamak için ekstra koltuk kapasitesi sunacak.”

Yazarlar