SON DAKİKA
Tarih : 2024.03.20 14:55:01

Emirates, Bogota Seferlerine Başlıyor

Dünyanın en büyük havayollarından biri olan Emirates, 3 Haziran'dan itibaren Dubai ile Kolombiya'nın başkenti Bogota arasında günlük seferlerine başlayacağını duyurdu. Düzenlenecek yeni seferler sayesinde Emirates, Kolombiya ile Birleşik Arap Emirlikleri'ni birbirlerine bağlayacak. Böylece, Orta Doğu’nun daha geniş bölgeleri ile Güney Amerika kıtasının kuzeyi arasındaki ilk tarihi bağlantı kurulmuş olacak.

Emirates São Paulo, Rio de Janeiro ve Buenos Aires'in ardından Bogota seferlerini başlatmasıyla, Güney Amerika'daki dördüncü uçuş noktasına ulaşacak. Bu son uçuş noktasının hizmete girmesiyle birlikte Emirates Amerika kıtasında ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin ve Kolombiya'daki 19 seyahat noktasında hizmet verecek. Güney Florida ve Kolombiya arasındaki popüler rotada bir dizi premium hizmet sunan ilk havayolu olmaya hazırlanan Emirates, günlük seferlerle Dubai ve Bogota'yı Miami üzerinden birbirine bağlayacak.

Yeni rota hakkında görüşlerini dile getiren Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Uzun zamandır Kolombiya'ya hizmet vermek istiyorduk. Bogota'nın uçuş ağımıza eklenmesi, daha çok bağlantı sunarak yolcularımız için seçenekleri ve tercihleri genişletmenin yanı sıra karada ve havada benzersiz birinci sınıf deneyimler sunma stratejimizin de bir parçası. Aynı zamanda bu bölgede yolcular için iş ve tatil amaçlı seyahat fırsatlarını artırmaya hazırlanıyoruz. Bogota'ya gidiş-dönüş seyahatlerine yönelik büyük bir talep bulunuyor. Yolcuların Bogota-Dubai ve Bogota-Miami arasındaki uçuşlarda Emirates ürün ve hizmetlerinin konforunu yaşamaları için sabırsızlanıyoruz. Planlarımıza destek veren ve bu yeni rotayı mümkün kılan tüm yetkililere teşekkür ederiz. Hizmet verdiğimiz yeni topluluklara değer katmayı ve turizm ile ticareti teşvik etmek için yeni ortaklıklar kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Güney Amerika'nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehri olan Bogota'ya yapılacak günlük uçuşlar, Kolombiya ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında ve Kolombiya ile Emirates'in Dubai dışındaki global uçuş ağında yer alan ve Bogota'dan doğrudan hizmet verilmeyen çok sayıda uçuş noktası arasında hava yolculuğuna yönelik güçlü ve artan talebin karşılanmasına yardımcı olacak. Emirates, aynı zamanda Bogota ve Miami arasındaki seferleriyle yolcuların iki şehir arasında benzeri görülmemiş bir konforla uçmasına olanak tanıyacak. Bogota şehrinin rakımının yüksek olması nedeniyle Dubai'den aktarmalı uçuş yapılamadığı açıklandı. Miami’nin ise Bogotá ile olan turizm ve ticaret bağları nedeniyle seçildiği belirtildi.

Yazarlar