SON DAKİKA
Tarih : 2021.02.03 15:10:42

Emirates, Covid-19 İle İlgili Ortaklığa İmza Atıyor

Emirates, yolcuların Covid-19 PCR testlerini özel indirimli fiyatlarla yaptırmasına imkan sağlayan mobil uygulama TrustOne'ı test etmek için, GE Digital Havacılık Yazılımı ve TE FOOD ile ortaklığa imza attı. GE Digital Havacılık Yazılımı ve TE Food ile birlikte geliştirilen uygulama, yolcuların en güncel düzenleme ve protokollere uymalarına yardımcı olarak seyahati sorunsuz ve daha kolay hale getiriyor.

Uygulamayı kullanan Emirates yolcularına, yaklaşan uçuş rezervasyonlarından önce Covid-19 PCR testleri için test ve laboratuvar hizmetlerinde global bağımsız pazar liderlerinden biri olan Eurofins'in dünya çapındaki laboratuvarlarından özel fiyatlarla yararlanma imkanı sunulacak. Yolcular ayrıca fazla ilave veri girme ihtiyacı olmadan laboratuvar bulma randevu alma ve test sonuçları gibi, tüm gerekli bilgileri tek bir yerden yönetebilecek. Uygulama öncelikle test sürümü olarak piyasaya sürülecek olup, ilk aşama BAE, Fransa, İngiltere, İspanya ve Hollanda'da başladı. BAE'den seyahat eden Emirates yolcuları, Covid-19 PCR testlerini uygulama üzerinden yetkili laboratuvarlarda yaptırmaları halinde 130 AED'lik ayrıcalıklı fiyatlardan faydalanabilecek. Diğer ülkelerden seyahat eden yolcular da seyahat ettiklerinoktaya bağlı olarak 70 EUR ve 90 EUR'luk (310 AED – 400AED) uygun fiyatlardan yararlanabilecekler.

Emirates Operasyon Direktörü Adel Al Redha yaptığı açıklamada, “Yolcu deneyimimizi iyileştirmek için sürekli çözümler araştırıyoruz. Günümüzde seyahat gereklilikleri dinamik bir yapıya sahip ve hedefimiz her zamankinden daha fazla yolculara güven aşılayarak güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktır. GE Digital Havacılık Yazılımı ve TE Food ile ortaklaşa sunulan bu yeni çözümle, yolcular testler, test yaptırabilecekleri onaylı laboratuvarlar ve seyahat öncesi alınacak diğer kritik tedbirler ile ilgili doğru bilgilere kolayca erişebilecekler. Ortaklarımızla birlikte çalışarak testi başarılı bir şekilde tamamlamak ve ileride yolcularımız için uygulamanın sunduğu hizmet ve faydaları genişletmek için sabırsızlanıyoruz" dedi.

GE Digital EMEA Bölgesi Ticaret Genel Müdürü Rami Aynati yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Faaliyetlerimizde büyük oranda müşterilerimizle birlikte yenilikler yapma konusundaki kararlılığımız sayesinde başarıya ulaşıyoruz. Bugün GE Digital ve Emirates arasındaki ortaklıkla bir gurur anını daha yaşıyoruz. Emirates, inovasyona öncülük etmek için çalışıyor ve biz de yolcularına TrustOne uygulamasını sunduğumuz için büyük bir heyecan duyuyoruz. Seyahat öncesi gerekliliklerde kolaylık sağlayarak salgın sırasında uluslararası seyahati mümkün olan en kolay hale getirme konusunda ilk adımı atmış olduk. Uygulama, hükümetlerin tüm test ve doğrulama gereksinimlerini karşılaması için daha fazla özellikle daha da geliştirilecek ve Emirates yolcuları bu hizmetlerden ilk faydalananlar arasında olacak."

İlk uygulama testi sırasında, yolcuların seyahat ettikleri ülkede geçerli olan gereklilikler uyarınca PCR belgelerini basılı olarak ibraz etmeleri gerekecek. Birkaç ay içinde başlaması beklenen uygulama testinin ikinci aşamasında, ülke listesi genişletilecek ve yolcular havalimanında check-in yaparken uygulamayı kullanarak test sonuçlarını doğrulama imkanına sahip olacaklar. TrustOne uygulaması halihazırda iOS veya Android cihazlarınıza indirebilinir. Emirates, tüm temas noktalarında sorunsuz bir yolcu deneyimi sunma konusundaki kararlılığı çerçevesinde son birkaç aylık süre zarfında, daha sorunsuz ve kolay bir seyahat deneyimi için Dubai Uluslararası Havalimanı'nda entegre biyometrik yol ve self check-in ve bagaj teslim kioskları gibi başka hizmetleri kullanıma sunmuştur.

Yazarlar