SON DAKİKA
Tarih : 2021.12.10 14:16:30

Emirates, Dünya Çapında Havayolu Seçildi

Emirates, APEX Official Airline Ratings™ ödüllerinde Dünya Çapında Havayolu seçilerek tüm APEX Yolcu Seçimleri ödüllerinin başında yer alan bu yeni ödül kategorisinde, bu ödülü alan ilk havayolundan biri oldu. Ayrıca, Emirates bir kez daha APEX tarafından Beş Yıldızlı Havayolu seçildi ve bu yıl sektörün en büyük fiziksel katılımlı etkinliği olan APEX/IFSA Ödül Töreni'nde APEX Passenger Choice Award® En İyi Eğlence dalında dördüncü kez ödüle layık görüldü.

Yates and Partners ile geliştirilen yeni "Dünya Çapında Havayolu" ödülü, havayolunun sadece hizmet ve ürünlerini değil aynı zamanda sağlık ve güvenlik ile sürdürülebilirlik çalışmalarını da dikkate alması açısından benzersiz olup günümüzde yolcularının beklentilerini ve havayolu sektörünün odaklandığı kilit alanları yansıtıyor. Tüm APEX ödüllerinde olduğu gibi, "Dünya Çapında Havayolu" ödülü de bir milyondan fazla yolcunun bağımsız olarak doğrulanan ve denetlenen puanlarına göre belirleniyor.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark şu açıklamalarda bulundu: "Onur duyduğum ve büyük önem verdiğim bu ödül, yeni bir zirve olan APEX Dünya Çapında Havayolu olmamızı sağlayan dünya çapındaki Emirates ekibinin olağanüstü çalışmalarını onurlandırıyor. Bu ödül Emirates çalışanlarının güvenli seyahatler gerçekleştirmek, sürdürülebilirlik inisiyatiflerini arttırmak ve en yüksek hizmet standartlarını sunmak için bitmez tükenmez bir enerjiyle çalışmalarının eseridir. Dünya Çapında olma yarışının sektörümüzde çok önemli bir rol oynayacağına ve daha iyi bir dünya için sürdürülebilirliğe daha fazla odaklanmaya yardımcı olacağına inanıyorum. Emirates ailesinin tüm üyeleri adına, APEX Dünya Çapında kategorisinde yer alan ilk havayollarından biri olmaktan gurur duyuyoruz."

APEX İcra Kurulu Başkanı Joe Leader yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Emirates'in yolcu deneyimi açısından gerçekleştirdiği ve sürekli devam eden yenilikler tüm çalışmalarına nüfuz ediyor. Olağanüstü hizmet, lider IFEC çözümleri, mükemmel sağlık ve güvenlik uygulamaları ile yeni yakıt tasarruflu uçak siparişleri, bir APEX Dünya Çapında Havayolu olan Emirates'te önem verdiğimiz değerlerin altını çiziyor. Modern ve yakıt tasarruflu uçakların kullanılması, Emirates'in iş modelinin ve havayolunun yolcu konforuyla birlikte çevresel etkiyi azaltma taahhüdü için gerçekleştirdiği sürekli ve multi milyar dolarlık yatırımların daima merkezinde yer almıştır. Emirates, ayrıca operasyonlar açısından elverişli olan durumlarda yakıt tüketimini ve emisyonları azaltmak için aktif bir şekilde yollar araştıran ve uygulayan kapsamlı bir yakıt verimliliği programına sahiptir. Havayolu, kısa bir süre önce gerçekleşen Dubai Havacılık Fuarı'nda GE Havacılık ile GE90 motorlarına sahip Emirates Boeing 777-300ER uçağının %100 Sürdürülebilir Uçak Yakıtı (SAF) kullanarak test uçuşu gerçekleştireceği bir program geliştirmek için bir anlaşma imzaladı. Emirates ayrıca Dünya Ekonomik Forumu tarafından kurulan Clean Skies for Tomorrow koalisyonu üyesi olmaktan gurur duyuyor.

Yazarlar