SON DAKİKA
Tarih : 2021.09.22 13:54:26

Emirates, Ekim Ayından İtibaren ABD Uçuşlarını Artırıyor

Emirates, Ekim ayından itibaren ABD'deki pek çok noktaya uçuş sıklığını artırıyor. Havayolu seyahat sektörüne güvenin artması ve uluslararası seyahat protokollerinin gevşetilmesiyle birlikte artan yolcu talebine yanıt olarak bağlantı imkanlarını artırıyor. Ayrıca, ABD'den Dubai'yi ziyaret etmeye gelen yolcuların sayısında da artış yaşanıyor. Herkese hitap eden ve cazip bir şeyler sunan şehir, bu kış World Expo da dahil olmak üzere çok sayıda büyük etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Emirates, Chicago ve Los Angeles seferleri ve Atina-Newark ve Milano-New York rotaları için günlük uçuş sıklığını COVID-19 öncesi haline getirmişti. Yolcuların daimi favorilerinden olan ve imza niteliğindeki Uçak İçi Dinlenme Salonu ve Duş Spa'nın yer aldığı Emirates'in amiral gemisi A380, Ekim ayından itibaren ABD'ye haftada 24'ten fazla sefer gerçekleştirecek (JFK'ye 12 sefer, LAX'e 7 sefer ve IAD'ye 5 sefer).

Kış sezonunda kapasite artışı

Emirates, kış sezonunda yolcu talebi ve seyahat trendleri doğrultusunda kapasitesini daha da arttırmayı planlıyor. Aralık ayının başına kadar, Emirates New York'a yapılacak günde iki uçuşa ek olarak Boston, Dallas, Houston, San Francisco, Seattle ve Washington DC için eklenen günlük seferlerle birlikte ABD'ye sefer sıklığını %90'ın üzerinde COVID öncesi seviyelere çıkarmış olacak. ABD yolcuları da Kasım ayından itibaren haftada 35 seferle birlikte şirketin ikonik Airbus A380 uçağıyla daha fazla seyahat etme imkanı bulacaklar. Emirates'in Milano ve New York arasındaki uçuşları da 31 Ekim'den itibaren A380'e yükseltilecek ve böylece New York'a çift katlı uçakla günde üç sefer yapılacak.

Los Angeles, New York ve Washington DC'ye ek olarak, Airbus A380 Aralık 2021'den itibaren San Francisco'ya günlük seferlere başlayacak. Uçuşlardaki bu artışla birlikte, tatillerde, iş amaçlı olarak veya aile ve arkadaş ziyareti için ABD'ye veya ABD'den seyahat eden Emirates yolcuları artık gidecekleri nokta için ilave bağlantı seçeneklerine sahip olacaklar. Ek olarak, JetBlue ile yapılan ortak uçuş anlaşması sayesinde, Emirates yolcuları ABD'de 63'ten fazla noktaya ve Alaska Airlines ile yapılan anlaşma sayesinde100'ü aşkın noktaya kolaylıkla ulaşabilecekler.

Dubai açıldı

Dubai, tüm dünyadan iş ve tatil amaçlı ziyaretçilere açık kalarak dünyanın en popüler şehirlerinden biri oldu. Bu kış Dubai, bölgede gerçekleştirilecek türünün ilk örneği bir etkinlik olan World Expo'ya ev sahipliği yapacak. Expo 2020 Dubai'nin Premier İş Ortağı ve Resmi Havayolu olan Emirates, yolcularının hayatta bir kez karşılaşabilecekleri bu etkinliği yaşayabilmeleri için 1 Ekim 2021 - 31 Mart 2022 tarihleri arasında rezervasyon yapılan her uçuş bileti için ücretsiz Expo Günlük Giriş Bileti hediye ettiği özel bir kampanyayı hayata geçirdi. ABD'den Dubai'ye seyahat eden veya Dubai'den aktarma yapan yolcular, Expo Günlük Giriş Biletini kullanarak modern dünyayı şekillendiren dinamik bir toplumu ortaya koyan ABD standı dahil çok sayıda aktivite alanını ziyaret edebilir veya çeşitli canlı eğlence etkinliklerinden birine katılmayı tercih edebilirler.

Havalimanına gidiş ve gelişlerde konforlu seyahat

First ve Business Class'ta seyahat eden Emirates yolcuları, dünya çapında 70'ten fazla şehre ek olarak ABD ve Dubai'deki tüm Emirates noktalarında havalimanına gidiş ve gelişlerde Şoförlü Araç Hizmetinden de faydalanabilecekler.

Ticarette artış

Emirates ayrıca tüm yolcu uçuşlarında uçak altı kargo bölümünde ve özel kargo uçaklarıyla yük taşıyan özel hava taşımacılığı bölümü Emirates SkyCargo vasıtasıyla ABD ve diğer ülkeler arasında ticareti kolaylaştırıyor. ABD'ye uçuşların artması Emirates kargo müşterilerine de daha fazla bağlantı imkanı ve seçenek sağlayacak. Emirates SkyCargo, COVID-19 salgını boyunca dünya çapında gerçekleştirdiği uçuşlarla binlerce ton KKE ve ilaç ve COVID-19 aşıları dahil temel malzemenin taşınmasına destek oldu. Emirates SkyCargo, Ocak 2020'dan beri ABD varışlı ve kalkışlı olarak 250.000 tonun üzerinde kargo taşıdı.

Emirates dünya çapındaki operasyonlarını büyütüyor

Emirates tüm bölgelerdeki d uçuş kapasitesini artırıyor. Şirket, Amerika'da Ekim ayından itibaren Sao Paulo'ya her gün sefer gerçekleştirmeye başlayacak ve Barselona üzerinden Mexico City'ye gerçekleştirdiği uçuşları haftada beş sefere çıkaracak. Emirates ayrıca Kahire'ye haftada 25 sefer ve Güney Afrika'ya haftada 28 sefer dahil olmak üzere, Avrupa ve Afrika'daki uçuş noktalarına seferlerini artırdı. Maldivler gibi popüler tatil merkezlerine de sefer sayısı artırılacak ve Ekim ayının ortalarından itibaren Male'ye de günde dört sefer düzenlenecek.

Yazarlar