SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.11 14:12:49

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası Almaya Hak Kazandı

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Birinci Aşama ve IEnvA Yasadışı Yabani Hayvan Ticareti modülü sertifikalarını almaya hak kazanarak çevresel açıdan sorumlu uygulamalara olan bağlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Emirates, sektöründe lider kapsamlı bir çevre yönetim sistemi olan IEnvA sisteminin temel kapsamının Birinci Aşamasını uygulamaya koydu. Birinci Aşamada uçuş operasyonları ve kurumsal faaliyetlerin yanı sıra Emirates’in yaban hayatını ve yaşam alanlarını korumayı amaçlayan uzun soluklu çevresel taahhüdünü destekleyen bir yasadışı yabani hayvan ticareti modülü yer alıyor.

Emirates Uluslararası İlişkiler Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Şeyh Majid Al Mualla konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “IEnvA Birinci Aşama sertifikasını almaya hak kazandığımız için gurur duyuyoruz. Bu sertifika etkili çevresel sürdürülebilirlik inisiyatiflerine olan uzun soluklu bağlılığımızın bir göstergesi olup yasadışı yabani hayvan ticareti modülü sertifikası ise yabani hayvan kaçakçılığı ve suistimaline karşı mücadelede global bir lider olarak konumumuzu pekiştiriyor. Kısa bir süre önce hayata geçen kapalı döngü geri dönüşüm programımız ve %100 sürdürülebilir havacılık yakıtıyla (SAF) gerçekleştirilen gösteri uçuşu gibi girişimlere ek olarak, güçlü çevre yönetim sistemleri tesis etmek ve gerek kendi faaliyetlerimizde gerekse sektör genelinde gerçek bir değişime destek olmak için kararlılıkla çalışıyoruz.”

IATA Baş Ekonomisti ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marie Owens Thomsen ise şunları söyledi: “IEnvA Birinci Aşama sertifikasını almaya hak kazanarak tam IEnvA Sertifikası yolunda kaydettiği ilerlemeyi açık bir şekilde ortaya koyan Emirates’i tebrik ederiz. Aralarında hükümetler, sermaye sahipleri ve iş ortaklarının yer aldığı paydaşlar, Emirates’in sürdürülebilirlikle ilgili olarak sadece global standartları ve en iyi uygulamaları yerine getirmekle kalmayıp sürdürülebilirlik alanındaki önde gelen konumunu devam ettirmek adına sürekli iyileştirmeler yapma konusunda kararlı olduğunu bilecekler. Ortak hedefimiz olan çevresel etkilerin azaltılması, yasadışı yabani hayvan kaçakçılığıyla mücadele ve sosyal sorumluluğunun geliştirilmesi alanlarında başarıya ulaşmak adına Emirates’le birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Yazarlar