SON DAKİKA
Tarih : 2023.03.30 13:29:58

Emirates, Kıtalararası Operasyonlarını Hızlandırıyor

Emirates, mali yılının başlangıcından bu yana operasyonlarını yüzde 31 artırdı ve yayınlanan en son kuzey yaz tarifesine istinaden koltuk kapasitesini yükseltmeyi planlıyor. Geçtiğimiz aylarda, havayolu; 5 şehre yeniden hizmet verilmesi, 1 yeni noktaya (Tel Aviv) uçuşların başlatılması, mevcut hatlara haftalık 251 uçuşun eklenmesi, hava ve yer hizmetlerinin geliştirilmesinin yaygınlaştırılmasına devam edilmesi dahil olmak üzere operasyonlarını hızlı bir şekilde büyütmeyi planladı ve gerçekleştirdi.

Emirates Ticari İşler Başkanı Adnan Kazım yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emirates, küresel ağını genişletmeye ve dünya çapındaki seyahat talebini karşılamak için kapasitesini güçlendirmeye devam ediyor. Haziran ayında Dubai Uluslararası havaalanında planlanan kuzey pisti rehabilitasyon programı tamamlanana kadar ivmemizi durdurduğumuz için mali yılımız nispeten sakin başladı. Temmuz 2022'den itibaren ise kesintisiz genişleme oldu.”

Kazım şunları ekledi: “Müşteri talebi ve ileriye yönelik rezervasyonlarımız çok güçlü. Emirates, operasyon kapasitesini en kısa sürede en üst seviyeye taşıyabilmek ve aynı zamanda yolcularımızın her zaman mümkün olan en iyi Emirates deneyimini yaşamasını sağlamak adına filomuzu ve ürünlerimizi daha üst seviyelere taşımak için birçok cephede sıkı çalışıyor. Şimdiye kadar dört A380 uçağımız, yeni kabin iç mekanlarımız ve Premium Economy koltuklarımızla tamamen yenilendi. 2 milyar ABD doları tutarındaki kabin ve hizmet geliştirme programımız hız kazandıkça daha fazlası hizmete girecek.” Önümüzdeki aylarda, Avrupa, Avustralya ve Afrika'da mevcut rotalara daha fazla Emirates seferi hizmet verecek; aynı zamanda, Doğu Asya'da birçok uçuş noktası yeniden hizmete girecek.

Yazarlar