SON DAKİKA
Tarih : 2022.02.17 16:32:32

Emirates, Maldivian ile Mutabakat Zaptına İmza Attı

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi olan Emirates, Maldiv Adalarının ulusal havayolu ve lider yerli taşıyıcısı konumundaki Maldivian ile ortak uçuş, iç hat uçuşları ve müşterek tatil paketi fırsatlarını değerlendirmek amacıyla bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Emirates'in Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuyla ilgili şunları söyledi: “Maldivler, Emirates ağındaki en popüler tatil noktalarından biri ve ülkenin yerel havayolu şirketi ile iş birliği fırsatlarını değerlendiriyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bir ortak uçuş ve iç hat uçuş sözleşmesi, her iki havayolu şirketine de büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Emirates yolcuları için bu, Maldiv Takımadalarına gidiş-dönüş uçuşlarda daha gelişmiş bağlantılar anlamına geliyor. Maldiv seyahat tutkunları için ise, 120'den fazla uçuş noktasına Dubai üzerinden erişim sağlayan kapsamlı ağımızdan erişimi kolaylaştıracak olmasıdır. Ortaklığımızı güçlendirmeyi ve yolcularımıza kusursuz bir seyahat deneyimi kazandırmayı arzu ediyoruz.”

Maldivler Cumhuriyeti Maliye Bakanı İbrahim Ameer ise verdiği demeçte şunları belirtti: "Emirates'in Maldivler’in turizm sektörü üzerindeki etkisi çok büyük. Emirates uluslararası yolcu trafiği bakımından birinci sırada yer alıyor. İki havayolu arasındaki olası ortaklık, Maldiv ekonomisi için faydalı olacak ve Maldivler ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ekonomik bağları da güçlendirecek.”

Maldivian'ın Yönetici Müdürü Mohamed Mihad ise şu yorumlarda bulundu: "Dünyanın en büyük havayolu şirketi ile bir ortaklık zeminini değerlendirme fırsatı, Maldivian için sonsuz fırsatlara açılan bir kapı anlamına geliyor. Böyle bir iş ortaklığına dayalı büyüme ihtimalleri, faaliyetlerimizin kapsamını genişletmek istediğimiz bugünlerde, Covid sonrası havacılık endüstrisinde kendimizi belirli bir konuma oturtabilmemizi sağlayacak ortaklıklar geliştirebilmek adına önemlidir. Değerlendirilmekte olan iç hat ve ortak uçuş imkânları sayesinde hem Maldivian hem de Emirates, hizmetlerini genişletebilecek ve ayrıca bağlantı seçeneklerini de artıracaklar."

İki havayolu şirketi, Emirates yolcularının Male'den, Maldivian'ın hizmet verdiği 15'ten fazla yurtiçi ve yurtdışı uçuş noktasına ulaşmak için kolaylıkla rezervasyon yapıp bu noktalara bağlantı uçuşlarını gerçekleştirebilecekleri bir ortak uçuş sözleşmesi üzerinde çalışıyorlar. Emirates ve Maldivian, ayrıca, yolcularına dünya standartlarındaki tatil merkezlerinde otel konaklamaları ve özel turlar da dahil olmak üzere, isteğe özel paketler sunabilmek için, kendi tur işletme birimleri arasında da iş birliği fırsatlarını değerlendirmeye alacaklar.

Yazarlar