SON DAKİKA
Tarih : 2023.11.02 14:09:51

Emirates, Milano-New York Uçuş Hizmetinin 10. Yılını Kutluyor

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu olan Emirates, 2013 yılından bu yana Milano ile New York arasında doğrudan hizmet sunup, bu popüler rotada 1,8 milyondan fazla yolcu taşıyarak muhteşem bir on yıla imza attı. İtalya ve ABD’deki iki canlı ticaret ve turizm merkezini birbirine bağlamaya yönelik muazzam talepten doğan günlük uçuşlar, her iki ülkenin de on yıllık süre boyunca olumlu geri dönüşler elde etmesine destek oldu.

Her iki yönde gerçekleştirilen 6.000'den fazla uçuş, yetersiz hizmet verilen bir rotadaki talebin karşılanmasına yardımcı oldu ve ticaret ve turizm bağlantılarına büyük katkı sağlamanın yanı sıra her iki ekonomiye de fayda sağladı. “Dünyanın moda başkenti” ile ABD’nin en çok ziyaret edilen şehri arasındaki hizmetlerinin onuncu yıl dönümünü tamamlayan Emirates’in uçuşları; İtalya’dan, giyimden gıda ürünlerine ve mücevherata kadar çeşitli ihracatlar ile Milano ve New York arasında 37.000 tondan fazla kargonun taşınmasını sağladı. ABD'den giyim, tekstil, yedek parça ve çeşitli endüstrilerde kullanılan kimyasallar, İtalya'ya sıklıkla ihraç edilen mallar listesinin başında yer alıyor. Havayolunun kargo bölümü Emirates SkyCargo, yılda ortalama 4.000 tona yakın kargoyla iki ülke arasındaki ihracatı kolaylaştırıyor. Bu durum, Emirates'in her iki ülkedeki yerel ekonomileri ve ticari işletmeleri destekleme konusundaki kararlılığını da gösteriyor.

Milano ve New York arasında günlük olarak faaliyet gösteren direkt uçuş hizmetiyle havayolu, İtalyan diasporaları, öğrenciler, iş seyahatinde olanlar ve turistler için İtalya ile ABD arasında uygun bağlantılar sağlıyor. Bu rota, İtalya'dan New York’a ve daha sonra önemli bir İtalyan diasporası varlığının olduğu diğer seyahat noktalarına uçan yolcular arasında oldukça popüler bir konumda bulunuyor. Emirates ayrıca, Milano’ya ve sonrasında havayolunun 140’tan fazla uçuş noktasından oluşan global ağına aktarma yapan ABD'li yolcular için daha fazla bağlantı sunuyor.

Emirates, futbol, ragbi, tenis, golf ve daha fazlasına odaklanan önemli spor etkinliklerini kapsayan geniş sponsorluk portföyü aracılığıyla her iki toplumu da dünyaya bağlıyor. Emirates, İtalya'da popüler futbol kulübü AC Milan ile uzun süredir devam eden bir partnerliğe sahip ve spor portföyüne de ayrıca ATP Turu, Ragbi Dünya Kupası ve UAE Team Emirates gibi global sponsorluklar da ekledi. Emirates’in ABD’deki sponsorluk portföyü, Amerika Açık (US Open) da dahil olmak üzere büyük tenis sponsorlukları aracılığıyla spora olan tutkusunun bir kanıtı olarak öne çıkıyor. Havayolunun desteği, ATP partnerliğinde Cincinnati'deki Western & Southern Open, Miami Open ve Indian Wells’deki BNP Paribas Open dahil olmak üzere dünya çapındaki 60 turnuvayı daha kapsıyor. Emirates, Milano ile New York arasındaki hizmetinin yanı sıra, Mexico City ile Barselona'yı birleştirmesine ek olarak, Atina ile Newark'ı doğrudan uçuşla birbirine bağlayarak Amerika ve Avrupa arasında iki ek transatlantik uçuş daha gerçekleştiriyor.

Yazarlar