SON DAKİKA
Tarih : 2024.02.09 17:21:30

Emirates, NBA’in İlk Hakem Forma Sponsoru Oldu

Emirates ve National Basketball Association (NBA), bir yıldan uzun bir süre boyunca geçerli olacak resmi global havayolu partnerliğini duyurdu. Bu iş birliği ile Emirates, daha önce NBA Sezon İçi Turnuvası olarak adlandırılan NBA Cup'ın ilk isim sponsoru olmanın yanı sıra aynı zamanda NBA'in ilk hakem forma sponsoru da oldu.

Emirates NBA Cup’ın ilk isim sponsoru olan global havayolu, her iki markanın da bulunduğu Emirates NBA Cup organizasyon logosunda yer alacak. Ayrıca, NBA'in global sosyal medya ağlarında iki markanın da bulunduğu bir tanıtım planlanırken; Emirates, gelecek sezondan itibaren Emirates NBA Cup yarı finali ve şampiyonluk maçları boyunca stadyum içindeki panolarda da yer alacak. Emirates logosu, 18 Şubat Pazar günü Türkiye saatiyle 20.00'de gerçekleşecek ve TNT'de yayınlanacak olan 2024 NBA All-Star maçından itibaren tüm NBA hakem formalarında da olacak.

Resmi global havayolu partneri olmak için NBA ile başladıkları global pazarlama iş birliğinden gurur duyduklarını belirten Emirates Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Majesteleri Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum: “Bu iş birliği sayesinde Emirates NBA’in ilk hakem forma sponsoru aynı zamanda da NBA Cup'ın isim sponsoru olacak. Basketbolun dünya çapında yaygınlığı nedeniyle, en tanınmış ve prestijli profesyonel liglerden biriyle iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. NBA, ABD dahil olmak üzere geniş bir global hayran kitlesine sahip olduğundan, sponsorluk portföyümüze değerli bir katkı sağlıyor ve basketbolun spor kültüründeki önemini vurguluyor” dedi.

NBA Komisyoner Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Mark Tatum ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Emirates, dünyanın dört bir yanındaki taraftarlarla yeni ve yaratıcı yollarla etkileşim kurma konusundaki kararlılığımızı paylaşan, dünya çapında bir havayolu. Basketbol, dünya çapında en hızlı büyüyen spor olarak kabul edilmeye devam ederken, bu iş birliği her yıl Emirates ile uçan milyonlarca yolcunun NBA heyecanını görmesini sağlayacak.”

Sponsorluk ayrıca Emirates'in, NBA All-Star'da heyecanla beklenen bir taraftar etkinliği olan NBA Crossover'ın ve yeni NBA Cares Live, Learn, ve Play Centers'ı içeren NBA Finals Legacy Project'in partneri olmak da dahil olmak üzere diğer önemli lig etkinliklerinde de yer almasını sağlayacak. Emirates logosu, 2024 NBA All-Star maçından itibaren, ulusal düzeyde televizyonda yayınlanan NBA maçları sırasında stadyumlardaki sanal tabelalarda ve pota üstünde görülebilecek.

Emirates, sezon öncesi ve normal sezon NBA global maçlarının partneri olarak ve "NBA District" ile "NBA House" dahil olmak üzere ligin interaktif taraftar etkinlikleri aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki NBA hayranlarıyla buluşacak. Taraftarlar, havayolunun uçak içi eğlence sistemi aracılığıyla tüm Emirates uçuşlarında uzun belgeseller, oyuncu profilleri, röportajlar ve daha fazlasını içeren NBA içeriklerini izleme fırsatına sahip olacaklar.

Yazarlar