SON DAKİKA
Tarih : 2021.12.06 15:03:19

Emirates, Nijerya’ya Seferlerini Yeniden Başlatıyor

Nijerya'nın Abuja ve Lagos şehirlerine 5 Aralık'tan itibaren her gün sefer gerçekleştirilecek. Emirates, 5 Aralık 2021'den itibaren Dubai ve Nijerya arasındaki seferlerini yeniden başlatarak, hem Dubai varışlı hem de aktarmalı uçuşlar için yolcularına tekrar hizmet vermeye başlıyor. Dünyanın en büyük uluslararası havayolu firması, gerçekleştireceği günlük seferleriyle Nijerya’dan seyahat eden yolculara son derece popüler bir tatil ve ticaret noktası olmaya devam eden Dubai’ye rahatlıkla ulaşmalarını sağlayacak. Ayrıca, yolcuların Dubai üzerinden Emirates'in 120'yi aşkın global seyahat noktasından oluşan uçuş ağına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak.

Emirates, Abuja'ya EK 785 ve 786 sefer sayılı uçuşlar ile hizmet verecek. EK 785 sefer sayılı uçuş Dubai'den 11:00'de kalkarak Abuja'ya 15:40'ta iniş yapacak. EK 786 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Abuja'dan 19:00'da kalkarak sonraki gün 04:35'te Dubai'ye varacak. Emirates'in EK 783 sefer sayılı Lagos uçuşu Dubai'den 10:30'da kalkarak Lagos'a 15:40'ta iniş yapacak. EK 784 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Lagos'tan 18:10'da kalkarak sonraki gün 04:15'te Dubai'ye varacak. Tüm uçuşlar için emirates.com.tr, OTA'lar (online seyahat acenteleri) ve seyahat acenteleri kanalıyla rezervasyon yapılabilir. Emirates pandemi dönemi boyunca yolcularının güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için seyahatlerinin her noktasında önemli sağlık ve güvenlik tedbirlerini hayata geçirerek sektörde öncülük etmeye devam ediyor ve böylece toplulukları bir araya daha hızlı getirerek ekonominin düzelmesine de katkı sağlıyor.

Havayolu ayrıca yolcularına güncel ve kapsamlı seyahat bilgileri sunmak için çok çalışmanın yanı sıra IATA Travel Pass, temassız check-in ve biyometrik işlemler vasıtasıyla Covid-19 için dijital doğrulama ile yer hizmetleri işlemlerini hızlandırmaktadır. Ziyaretçilerin ve toplumun güvenliğini koruma amacıyla, hangi ülkeden geldikleri fark etmeksizin, BAE vatandaşları, Dubai’de ikamet edenler ve turistler dahil olmak üzere Dubai’ye gelen tüm yolcuların Covid-19 PCR testi yaptırması zorunludur. Nijerya'dan Dubai’ye seyahat edecek yolcuların kalkıştan önce 72 saat içinde yaptırılmış negatif sonuçlu bir COVID-19 PCR testi belgesi sunmaları gerekmektedir.

Ayrıca, Nijerya Hastalık Kontrol Merkezi (NCDC) Nijerya'dan Dubai’ye seyahat edecek yolcular için laboratuvarlar belirlemiştir ve yolcuların uçuşa kabul edilebilmeleri için belgelerini burada listelenen laboratuvarlardan birinden almaları gerekmektedir. Nijerya'dan Dubai’ye gelen yolcuların Dubai Uluslararası Havalimanı'na vardıktan sonra başka bir Covid-19 PCR testi daha yaptırması gerekmektedir.

Yazarlar