SON DAKİKA
Tarih : 2022.11.21 23:42:23

Emirates, Rio de Janeiro ve Buenos Aires Seferlerine Yeniden Başladı

Emirates, COVID-19 salgını nedeniyle askıya alınan Güney Amerika’daki iki uçuş noktası Rio de Janeiro ve Buenos Aires seferlerini yeniden başlattı. Boeing 777 uçağıyla yapılan EK247 sefer sayılı uçuşu Brezilya ve Arjantin’de sıcak bir karşılamaya sahne oldu.

Rio de Janeiro’daki RIOgaleão, havayolu şirketinin şehre dönüşünü geleneksel bir su takı karşılama töreni ile kutladı. Yolcular ve kabin ekibini karşılayan samba dansçıları havalimanı yönetim ekibinin de katıldığı törende eğlenceli bir kültürel performans sergilediler. Emirates yöneticileri arasında yer alan Amerika Kıtası Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Salem Obaidalla ve Brezilya Müdürü Stephane Perard, Dubai-Rio de Janeiro-Buenos Aires seferlerinin yeniden hayata geçmesini Buenos Aires uçuşuna devam etmeden önce sembolik bir kurdele kesme töreni ile kutladılar.

EK247 sefer sayılı uçuş, Buenos Aires’in Ezeiza kentindeki Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı’nda aralarında Ulaşım Bakanı Alexis Raúl Guerrera; Turizm Bakanı Matías Lammens; Sivil Havacılık Direktörü Paola Tamburelli’nin yer aldığı Arjantinli yetkililer ile Ezeiza Havalimanı Genel Müdürü Sebastian Villar Guarino ve havalimanı yönetim ekibindeki diğer isimlerin yanı sıra IMPROTUR Uluslararası Pazarlar Direktörü Oscar Suarez ve BAE’nin Arjantin Cumhuriyeti Büyükelçisi Saeed Abdulla Saif Joula Alqemzi tarafından karşılandı. Buenos Aires’teki karşılama etkinliğinde Arjantin Turizm Kurulu (INPROTUR) tarafından organize edilen coşkulu bir tango dansı gösterisi yapıldı.

İlk kez 2012 yılında başlayan Arjantin seferlerinin yeniden hayata geçmesiyle, Emirates, Dubai dâhil 130’dan fazla uçuş noktasından oluşan, pandemi öncesi uçuş ağının %90’ından fazlasını yeniden faaliyete geçirdi. Dubai’den Buenos Aires’e Rio de Janeiro aktarmalı olarak yapılacak uçuş haftada dört kez EK247/EK248 sefer sayılarıyla gerçekleştiriliyor

Yazarlar