SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.14 00:07:58

Emirates, Seyşeller Üzerinden Madagaskar Uçuşlarına Başlıyor

Dünyanın en büyük havayollarından biri olan Emirates, 3 Eylül 2024'ten itibaren Madagaskar seferlerine başlayacağını duyurdu. Havayolu böylece, yolcuları için daha fazla seçenek ve bağlantı imkânı sunmanın yanı sıra Madagaskar’a tatil ve iş amaçlı seyahat eden ziyaretçi sayısını da artıracak. Dubai (DXB) ile Antananarivo (TNR) arasındaki haftalık dört uçuş, Seyşeller üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilecek.

Uçuş saatleri, Madagaskar’daki uluslararası seyahat imkânlarını artıracak şekilde Avrupa, Uzak Doğu, Batı Asya, Orta Doğu ve Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi Bölgesi’ndeki (GCC) önemli uçuş noktaları ve bu noktalardaki aktarmalı uçuşlar ile uyumlu olarak planlandı. Emirates’in EK707 sefer sayılı Seyşeller uçuşu, Dubai'den saat 08.55'te kalkarak Mahe'ye saat 13.35'te* varacak ve ardından uçuşa devam ederek saat 16.50'de Antananarivo'ya ulaşacak. EK708 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Antananarivo'dan saat 18.35'te kalkarak, 22.20’de Mahe’ye varacak. Daha sonra ise saat 23.50’de Mahe’den kalkarak, ertesi gün 04.20’de Dubai’ye varacak.

Uçuşlar Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleştirilecek. Tatillerini, bu iki muhteşem noktayı birleştirerek gerçekleştirmek isteyen seyahatseverler, Seyşeller ile Madagaskar arasında konforlu bir şekilde rahatça uçma seçeneğine de sahip olacaklar. Madagaskar ekonomisinin temel direği olan turizm, ülkenin 2028 yılına kadar bir milyon turiste hizmet verme hedefini destekleyen binlerce istihdam fırsatının yaratılmasına katkıda bulunuyor.

Emirates'in global ağındaki 140'tan fazla uçuş noktasından bağlantı sağlanacak yeni rotası, Turizm Bakanlığı'nın hedef pazarları çeşitlendirme ve uluslararası seyahatseverleri adanın birçok doğal cazibe merkeziyle tanıştırma stratejisini destekleyecek. Emirates ayrıca, turizm ve ticareti teşvik etmek amacıyla daha fazla global bağlantı imkânı sunmak için Air Madagascar ile görüşüyor.

Yazarlar