SON DAKİKA
Tarih : 2022.03.12 01:02:00

Emirates, Sri Lanka ile Mutabakat Anlaşması İmzaladı

Emirates, Dubai’deki Genel Merkezi’nde Sri Lanka Turizm Teşvik Bürosu ile bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. Emirates’in Sri Lanka ile yaptığı anlaşma, ülkede ticareti ve turizmi canlandırmaya yardımcı olmak adına karşılıklı fayda sağlayan girişimlerin ana hatlarını içeriyor.

Mutabakat Anlaşması, Emirates Batı Asya ve Hint Okyanusu Bölgesi Ticari İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmed Khoory ve Sri Lanka Turizm Teşvik Bürosu Başkanı Kimarli Fernando tarafından imzalandı. Anlaşma, Sri Lanka Turizm Bakanı Hon Prasanna Ranatunga, Sri Lanka BAE Elçisi Malraj De Silva, Sri Lanka Dubai Başkonsolosu Nalinda Wijerathna ve Emirates Uluslararası İlişkiler Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Şeyh Majid Al Mualla huzurunda imzalandı.

Emirates'in Batı Asya ve Hint Okyanusu Bölgesi Ticari İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmed Khoory anlaşmayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sri Lanka Emirates’in global uçuş ağında son derece kilit bir pazar olmayı sürdürüyor ve bugün imzalanan anlaşma Sri Lanka ile olan sarsılmaz bağlılığımızı vurguluyor. Kolombo seferlerimizi 35 yılı aşkın bir süre önce başlattık ve iş ortaklığımız giderek güçlenmeye devam ediyor. Ülkede ticaret ve turizm sektörlerini canlandırmaya yardımcı olacak karşılıklı fayda sağlayan girişimleri keşfetmek ve Emirates’e pazardaki talebi karşılama fırsatı sağlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Sri Lanka Turizm Teşvik Bürosu Başkanı Kimarli Fernando yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Güzel bir ada ülkesi olan Sri Lanka’nın, Emirates gibi saygın iş ortakları olması ülkenin seyahat ve turizm sektörüne yön veren çok önemli bir unsurdur. Dolayısıyla, bu iş ortaklığı ortaya çıkan fırsatları keşfetmemiz, bunlardan faydalanmamız ve global turizm pazarında marka farkındalığı ve kalite algısı oluşturmaya yönelik birçok yola kapı açması bakımından kritik öneme sahiptir. Nitekim bu iş ortaklığından ötürü heyecanlıyız ve Emirates’in otuz yılı aşan köklü ilişkimiz boyunca ve özellikle de pandemi süresince bize verdiği tüm destek için minnettarız. Birlikte etkili bir tanıtım yaparak pazarın taleplerine hizmet edeceğimizi umuyorum.” Anlaşma kapsamında, Emirates ve Sri Lanka Turizmi ticaret fuarları, ticari tanıtım gezileri, sergiler ve seminerler dahil olmak üzere ticaret ve turizmi geliştirmeye yardımcı olacak ortak faaliyetlerden faydalanılacak.

Yazarlar