SON DAKİKA
Tarih : 2022.10.29 01:36:20

Emirates, Taipei’e Günlük Seferlerine Yeniden Başlıyor

Tayvan’ın ülkeye gelen yolcular için zorunlu COVID-19 karantina kısıtlamalarına son vererek yeniden açılma planlarının tamamlanmasının ardından, Emirates’in Taipei-Dubai güzergâhındaki günlük seferleri 6 Kasım’dan itibaren yeniden başlayacak.

Boeing 777 uçak modeli ile gerçekleştirilen EK366 sefer sayılı Emirates seferi, Dubai’den 02:50’de kalkarak 14:45’te Taipei’ye varış yapıyor. EK367 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Taipei’den 22:45’te kalkış yaparak ertesi gün 4:35’te Dubai’ye varıyor. Uçuş saatleri yerel saatlere göre belirtilmiştir. Ek seferler Emirates yolcularına Tayvan çıkışlı ve varışlı seyahatlerinde daha fazla bağlantı ve seçenek sağlayarak yolcuların hem iş hem de tatil amaçlı havayolu seyahati ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olacak. Uygun yolcular Tayvan’a vizesiz seyahat edebilecekler. Tüm Tayvan’a gelen yolcuların 7 gün boyunca kendi sağlıklarını takip etmeleri tavsiye ediliyor.

Tayvan’aen güncel giriş şartlarını buradan kontrol edebilirsiniz. Emirates, Taipei’e aktarmasız günlük seferlerine Boeing 777 ile 2014 yılında başladı. Dubai-Taipei güzergâhında 2016 yılında iki sınıflı A380 ile günlük seferler yapılmaya başlandı. Havayolu, COVID-19 pandemisi boyunca yerel topluluğa ve hava taşımacılığına yapmış olduğu katkıları neticesinde ülkeyle güçlü bir ortaklık kurdu. Emirates’in hâlihazırda haftada 4 kez gerçekleştirilen Taipei seferlerini yeniden günlük olarak gerçekleştirmesi, havayolunu ülkede seyahat ve turizmin toparlanmasına destek olma ve global uçuş ağındaki 130’u aşkın uçuş noktasından bu kozmopolit şehir ile yolcular arasında bağlantı kurarak ülkeye gelen yolcu trafiğini artırmaya yardımcı olma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Emirates ile seyahat eden yolcular, ödüllü şeflerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen ve çok sayıda birinci sınıf içecek seçeneğinin eşlik ettiği, yerel lezzetlerden esinlenilerek hazırlanılan ve birden fazla bölümden oluşan menülerle yolcularına gökyüzünde eşsiz bir lezzet deneyimi sunuyor. Yolcular arkalarına yaslanarak Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ICE ile Tayvan filmleri de dahil, dizi, müzik, podcast, oyun, sesli kitap ve daha fazlasını içeren özenle hazırlanmış global eğlence içeriklerinin yer aldığı 5000’den fazla kanalın keyfini çıkarabilirler.

Yazarlar