SON DAKİKA
Tarih : 2023.04.27 14:55:13

Emirates, Temmuz Ayında Montreal Seferleriyle Uçuş Ağını Genişletecek

Emirates, 5 Temmuz'dan itibaren Dubai'den Montreal’e yeni günlük uçuş seferleri başlatacağını duyurdu. Emirates’in 2007'den bu yana faaliyet gösteren Toronto seferlerine ek olarak; Montreal, havayolunun Kanada'daki ikinci durağı olacak. Montreal seferlerinin başlatılmasıyla beraber, BAE ve Kanada arasındaki ekonomik işbirliğinin derinleştirilmesi ve ticari bağlantıların artırılmasının yanı sıra havacılık ve turizm sektörlerine yönelik teşviklerin yoğunlaştırılması amaçlanıyor.

Yeni uçuş noktasına yapılacak günlük seferler, Dubai ile Kanada arasındaki yoğun direkt uçuş talebini karşılamaya yardımcı olacak ve Kanada'ya uçan yolcular için daha fazla seçenek sunacak. Montreal’den Dubai’ye seyahat eden yolcular, havayolunun ödüllü hizmetlerinin keyfini çıkarabilir ve Emirates'in 70'ten fazla ülkede 130'dan fazla uçuş noktasından oluşan küresel ağına güvenli, kolaylıkla ve verimli bir şekilde bağlanabilir. Dubai ve Montreal arasındaki günlük uçuşlar, Boeing 777-300ER model uçak ile üç sınıf konfigürasyonunda EK243/244 uçuş numarasıyla gerçekleştirilecek ve tüm kabinlerinde birinci sınıf bir seyahat deneyimi sunacak.

Yolcular; 8 First Class süit, Business Class'ta 42 yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class'ta 304 koltuk bulunan geniş gövdeli uçaklarda Emirates'in ödüllü seyahat deneyiminin keyfini çıkarabilirler. Montreal biletleri, 5 Temmuz'da başlayan uçuşlar için satışa çıktı ve emirates.com, Emirates App veya seyahat acenteleri üzerinde satın alınabilir.

Emirates Ticari İşler Başkanı Adnan Kazım konu ile ilgili şunları söyledi: “Emirates olarak, Dubai'deki merkezimizden doğrudan servislerle Kanada’ya erişimimizi genişletirken, ülkedeki ikinci noktamıza seferlerimizi başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Büyük bir metropol merkezi ve Kanada'nın en büyük ikinci şehri olarak, Montreal’i 130'dan fazla destinasyondan oluşan ve giderek büyüyen global uçuş ağımıza eklemekten ve Amerika'daki kapsama alanımızı güçlendirerek Dubai'den 18 uçuş noktasına hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. 15 yılı aşkın bir süredir Toronto'ya yolcu ve kargo hizmetleri sunuyoruz. Temmuz ayında Montreal’e hizmet vermeye başladığımızda, yolcular; iş, tatil, eğitim veya aile ve arkadaş ziyareti amaçlı seyahatlerini planlarken daha fazla seçeneğe sahip olacak. Bu yeni uçuş noktasını mümkün kılan gelişmiş anlaşmalar için BAE ve Kanada makamlarına teşekkür etmek istiyoruz. Ülkeye erişimimizi genişleterek, turizmi daha fazla şehirde teşvik etmenin ve tüm sektörlerde daha fazla iş yaratmanın yanı sıra Kanadalı işletmelere ve ihracatçılara bir dizi fayda sağlayacak yeni ticaret yollarını kolaylaştırmayı arzu ediyoruz.”

Yazarlar