SON DAKİKA
Tarih : 2024.02.26 17:19:44

Emirates, Wimbledon Tenis Turnuvası’na Sponsor Oldu

Emirates, dünyanın en prestijli tenis turnuvalarından biri olan Wimbledon ile uzun süreli resmi global havayolu partnerliğini duyurdu. Avusturalya Açık, Roland-Garros ve Amerika Açık’ın ardından Wimbledon’ı da destekleyen Emirates, böylece dört büyük Grand Slam turnuvasına da sponsor oldu.

Yapılan anlaşma, Birleşik Krallık genelinde sosyal girişimciliği desteklemek ve teşvik etmek için milyonlarca sterlinlik bir yatırımı da içeriyor. 1-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Wimbledon Tenis Turnuvası'na yine Londra'daki All England Lawn Tenis Kulübü ev sahipliği yapacak. Wimbledon’ın resmi havayolu partneri Emirates, tenis kortunda düzenleyeceği aktivitelerle de tenis dünyasına yenilik katacak.

Dört Grand Slam turnuvasına da sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Emirates Başkanı Sir Tim Clark: “Sert kortlardan çim kortlara kadar tenis dünyasındaki varlığımızı artırmaktan gurur duyuyoruz. Wimbledon, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlenen önemli bir spor etkinliği. Böylesine saygın bir markayla iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Emirates olarak her zaman tenisin destekçisi olduk. Dört Grand Slam'in de sponsoru olarak tenise olan bağlılığımızın ne kadar sağlam olduğunu bir kere daha gösterdik. Bu yaz, dünya çapındaki tenis müsabakalarını sunmayı ve dünyanın her yerinden tenis tutkunları ile birlikte başarılı tenisçileri kutlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

All England Kulübü Başkanı Deborah Jevans CBE ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Emirates'in Wimbledon'daki resmi partnerlerimiz arasına katılarak ailemizin bir parçası olmasından mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği ile dünyanın önde gelen iki markası güçlerini birleştirmiş oldu. Emirates, tenisi desteklediği dördüncü on yıllık sürecine girerken, bu heyecan verici ortaklık, havayolunun yatırım ve sporla bağlantısını ileri bir seviyeye taşıdı. Bu yıl Wimbledon'ın bir parçası olmamız için İngiltere'den ve dünyadan rekor düzeyde ilgi gördük. Emirates gibi resmi partnerlerin desteği de bu etkinliği hem oyuncular hem de seyirciler için sporun zirvesinde tutmamıza yardımcı oluyor.”

Wimbledon'un Resmi Havayolu Partneri

Partnerlik anlaşması sayesinde Emirates; merkez kort ve 1 no’lu kortta saha içi markalama, tenis hayranlarının etkileşime geçebileceği saha içi aktiviteler, bilet, pazarlama, dijital ve sosyal medya haklarının yanı sıra Roblox Metaverse platformundaki Wimbleworld’e logosunun bulunduğu tenis kortları ve engel parkurlarıyla katılma fırsatı da dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanacak.

“Force for Good” fonu desteklenecek

Emirates ve Wimbledon, aynı zamanda Birleşik Krallık genelindeki sosyal girişimleri desteklemek için de güçlerini birleştirecek. Ortaklık kapsamında, toplumu olumlu yönde etkileyen ve yerel topluluklara yönelik girişimleri desteklemek ve teşvik etmek için milyonlarca sterlinlik "Force for Good" adında bir fon oluşturulacak. Bu fonla ilgili daha fazla ayrıntı, 2024 yılı içinde açıklanacak.

Dört Grand Slam'in gururlu sponsoru

Emirates, 2013'ten bugüne ATP Turnuvası'nın resmi havayolu ve 2016'dan bu yana ise premier partneri olmaya devam ediyor. Havayolunun portföyü, ATP ve WTA turnuvalarındaki en yüksek profilli etkinliklerin bir kısmını da içeriyor. 2012’de Amerika Açık, 2013’te Roland-Garros, 2015’te Avusturalya Açık ve 2024’te Wimbledon olmak üzere iş birliği yaptığı ve partnerliğini sürdürdüğü Grand Slam turnuvalarının yanı sıra Emirates, aynı zamanda yıl boyunca 60 turnuvayı daha destekliyor.

Emirates ayrıca 1993'te başlayan Dubai Duty Free Tenis Şampiyonası’na da ilk günden itibaren destek oluyor. Havayolunun sponsorluk portföyünde golf, at yarışı ve yelken gibi diğer önemli sporlar da yer alıyor. Ayrıca, Birleşik Krallık'ta havayolunun Arsenal, Emirates FA Cup, Lancashire Cricket Club ve Emirates Old Trafford ile sponsorluk anlaşmaları bulunuyor.

Birleşik Krallık’taki uçuş ağı

Emirates, 37 yılı aşkın süredir Birleşik Krallık'a dünya standartlarındaki seyahat deneyimleriyle hizmet veriyor. Havayolu şu anda ikonik A380 ve Boeing 777 uçaklarından oluşan filosu ile Birleşik Krallık’a haftalık 131 uçuş gerçekleştiriyor. Emirates, 130'dan fazla seyahat noktasından oluşan geniş uçuş ağı ile Birleşik Krallık'taki yolcularına Asya, Hint Okyanusu, Orta Doğu, Afrika ve Avustralya'daki birçok uçuş noktasına ulaşım imkânı sunuyor.

Yazarlar