SON DAKİKA
Tarih : 2022.04.13 13:18:50

Emirates Expo 2020 Dubai Sürecini Mükemmel Bir Şekilde Tamamladı

Emirates, Expo 2020 Dubai’de yer alan ultra fütüristik Pavyon’unda yüz binlerce ziyaretçiyi kendisine hayran bırakarak altı ayı mükemmel bir şekilde tamamladı. Havayolu, dünyanın en büyük gösterisi sona ererken, ziyaretçilerini havacılığın geleceği 2071 yılına taşıdığı Pavyon’undaki 180 günlük benzersiz deneyimlere bakış sunuyor.

Emirates Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum Hazretleri yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnanılmaz bir yolculuktu. Bir girişim ve hayal olarak başlayan şey gerçeğe dönüştü. Emirates en başından beri Expo’nun ortağıdır ve bu mega etkinliğin başarısında önemli bir rol oynamaktan dolayı gururluyuz. Dubai, her zaman daha büyük ve daha iyi işler gerçekleştirmek bakımından kırılması imkansız rekorlara imza atıyor. Expo 2020 Dubai de bunlardan biriydi. Emirates’in kapsamlı yolculuk ağı ve kesintisiz bağlantı imkanları, Dubai’yi bu yıl ve her yıl dünyanın buluşma noktası ve gidilecek en iyi yeri haline getirdi.”

Milyonlarca yolcuyu Expo 2020 Dubai’yle buluşturduk Expo 2020 Dubai’nin Premier İş Ortağı ve Resmi Havayolu olarak Emirates, ziyaretçilerin dünyanın dört bir yanından etkinliğe gelmesinde önemli bir rol oynadı. Havayolu son altı ay içerisinde altı kıtada 120 seyahat noktasından milyonlarca yolcuyu Expo’ya getirdi. Bakışları üzerine çeken “sihrin parçası ol”un da aralarında bulunduğu Expo’ya özel olarak giydirilen 40’tan fazla Emirates uçağı, dünyanın en büyük küresel etkinliklerinden birini tanıtmak ve farkındalık yaratmak amacıyla havayolu ağı üzerinde uçuşlar gerçekleştirdi.

Emirates, global pazarında Expo 2020’ye ilişkin tanıtım ve farkındalık çalışmaları çerçevesinde reklam ve diğer tanıtım kampanyalarına 100 milyon AED’den fazla yatırım yaptı. Havayolu, ünlü aktör Chris Hemsworth ile işbirliği yapmaktan Expo’nun açılışı sırasındaki cesur kampanyaya, Burj Khalifa’nın en tepesinde bir kabin ekibinin durduğu tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken viral reklama dek yürüttüğü çalışmalarla Expo 2020 Dubai’nin dünyanın bir numaralı seyahat gündemi haline gelmesinde büyük bir rol oynadı.

Yazarlar