SON DAKİKA
Tarih : 2022.10.07 16:15:28

Emirates Güney Afrika’da Üç Noktaya Uçuşlarını Artırdı

Emirates, Güney Afrika hattında seyahat eden yolculara yeni seyahat olanakları, seçenekler ve kolaylıklar sunmak için Johannesburg, Cape Town ve Durban’a ek seferler düzenleyecek. Güney Afrika’da ekonomi ve turizmin toparlanmasını destekleme konusundaki kararlılığını sürdüren havayolu, Güney Afrika’daki tüm uçuş noktalarında gelişmiş bağlantı imkânı sunmak için seferlerini artırıyor.

Son hamlesiyle Güney Afrika’nın uçuş ağındaki stratejik öneminin de yeniden altını çizen havayolu, daha fazla büyüme potansiyeli elde etmek için seferlerin artırılmasına ve kapasitenin eski haline getirilmesine öncelik veriyor. Havayolu, Johannesburg çıkışlı ve varışlı uçuşlarını 1 Mart 2023’ten itibaren günde üç sefere çıkaracak. Cape Town’a 1 Şubat 2023’ten itibaren günde iki sefer gerçekleştirilecek. Emirates ayrıca Durban’a iki sefer daha ekleyerek ve 1 Aralık 2022’den itibaren günlük olarak sefer gerçekleştirmeye başlayacak. Dubai ve havayolunun Güney Afrika’daki üç uçuş noktası arasında yeni uçuşların tekrar başlamasıyla Emirates’in uçuş sayısını haftada 42 sefere yükseltecek.

Emirates’in EK 767 sefer sayılı Dubai-Johannesburg uçuşu Boeing 777 ile gerçekleştirilecek ve günde iki kez yapılan A380 seferlerini tamamlayıcı nitelikte olacak. 23:25’te kalkış yapan uçuş, ertesi gün 05:35’te Johannesburg’a varacak. Dönüş seferi ise Johannesburg’dan 22:20’de kalkacak ve ertesi gün 08:20’de Dubai’ye varacak. Johannesburg’dan yapılacak üçüncü günlük sefer, her iki yönde 300’den fazla koltuk kapasitesiyle yüksek talebi karşılamaya yardımcı olurken Güney Afrika’daki yolculara Avrupa, Amerika Kıtası, Batı Asya ve Uzak Doğu’ya Dubai üzerinden daha kolay bağlantı imkânı sağlamak için akşam saatlerinde kalkış yaparak ilave esneklik sunacak. Emirates’in Cape Town’a gerçekleştirdiği ikinci günlük sefer, Dubai’den 09:10’da kalkacak ve 16:45’te iniş yapacak. Cape Town’dan ise 13:25’te kalkış yaparak Dubai’ye ertesi gün 01:10’da varacak.

Cape Town’a günde iki sefer gerçekleştirerek pandemi öncesi uçuş tarifesini yeniden hayata geçiren havayolu Avrupa, Ortadoğu, Batı Asya ve Avustralya&Yeni Zelanda gibi ana pazarlardan kolay bağlantı imkânı sağlayarak şehirdeki turizm sektörünü tam da Güney Afrika’ya gelen yolcu trafiğinin yoğun olduğu dönemde destekliyor. Güney Afrika’da turizmin toparlanmasına destek olma taahhüdünü uzun süredir yerine getiren Emirates, bu yılın başlarında Afrika Turizm Kurulu ile bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında taraflar turizmi desteklemek ve havayolunun 130’u aşkın uçuş noktasından oluşan seferleriyle Güney Afrika’ya gelen ziyaretçi sayısını artırmak için birlikte çalışacaklar.

Yazarlar