SON DAKİKA
Tarih : 2020.04.04 14:12:38

Emirates Kargo Operasyonlarıyla Global Pazarları Birbirine Bağlıyor

30 Mart Pazartesi günü, yaklaşık 500.000 COVID-19 test kiti taşıyan Emirates SkyCargo uçağı Brezilya'daki Sao Paulo Havalimanı'na iniş yaptı. Guangzhou'dan yola çıkan kitlerin Dubai üzerinden sevkiyatı, şirketin Sao Paulo'ya malzeme taşımak için gerçekleştirdiği iki uçuştan ilkiyle tamamlandı. Aynı hafta içinde, Emirates, Hong Kong'tan Sydney'e, el dezenfektanı ve koruyucu yüz maskesi dahil 200 ton civarında tıbbi malzeme taşıyan iki özel charter seferi gerçekleştirirken, başka bir uçuşla Karachi'ye ilaç malzemesi taşıdı.

Özel bir charter seferi kapsamında, Emirates'e ait Boeing 777 kargo uçağı, Milano'ya hastane ekipmanı dahil 100 tona yakın yardım malzemesi taşırken, New York'tan Mumbai'ye yapılan uçuşla 55 tonun üzerinde sıcaklık hassasiyeti yüksek ilaç taşındı. Mart ve Nisan ayları arasında, şirket ayrıca yüz maskesi ve ekipman gibi malzemelerin Macaristan'a sevkiyatı için yapılacak özel bir sefer kapsamında, Budapeşte'ye dokuz kargo uçağı seferi gerçekleştirecek. Dünya çapında kritik tıbbi malzeme sevkiyatına ek olarak, Emirates SkyCargo, BAE ve Orta Doğu'ya gıda malzemelerinin getirilmesinde de hayati bir rol oynamaktadır.

Mart ayının son haftasında, şirket Dubai'ye 150 tondan fazla kolay bozulabilen gıda maddesinin taşınması için Pakistan ve Hindistan'dan özel seferler düzenlemiştir. Kahire ve Nairobi'den yapılan özel kargo seferleriyle de, Dubai'den başlayarak Orta Doğu'daki diğer varış noktalarına kolay bozulabilen gıda maddeleri taşınmaktadır. Dünya çapında hızla değişen şartlarda faaliyet gösteren Emirates SkyCargo, zaruri malların taşınmasını sağlamak, ekonomileri desteklemek ve global tedarik zincirlerinin sorunsuz işlemeye devam etmesini sağlayarak dünya çapında şirketlerin devamlılığı muhafaza etmesine yardımcı olmayı sürdürebilmek adına, operasyonlarını ve ağını uyarlamak ve yeniden şekillendirmiştir.

Emirates Kargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan: "Bu zor zamanlarda, Emirates SkyCargo'nun, gıda ve ilaç gibi en fazla ihtiyaç duyulan malların sevkiyatında ve aynı zamanda zaruri sektörler genelinde faaliyetlerin devamlılığı açısından hayati önem taşıyan diğer unsurların uçakla taşınmasında, global bir taşıyıcı bant görevi görmesine yönelik taahhüdümüzün hiç olmadığı kadar arkasındayız. Olağanüstü çevik ve müşteri odaklı bir şirket olarak, geniş gövdeli Boeing 777 yolcu uçaklarımızdaki alt güverte kapasitesini kargo uçaklarında sunduğumuz yük kapasitesine takviye olarak kullanarak çok kısa bir süre zarfında kargo operasyonlarımız için yeni bir ağ ve tarife tesis ettik.

Ayrıca bu yeni senaryoda operasyonları konsolide etmek ve maliyetleri azaltmak adına, tüm kargo taşıma operasyonlarımızı geçici olarak Dubai Uluslararası Havalimanı'na (DXB) yönlendirdik. Tüm bu eylemlerle, dünyanın her yerindeki müşterilerimizden gelen taleplere daha hızlı tanıt vermeye çalışıyoruz," şeklinde konuştu.

Yazarlar