SON DAKİKA
Tarih : 2020.03.12 16:35:13

Emirates Yolcuları Gönül Rahatlığı İçinde Uçuyor

Dünya çapındaki COVID-19 salgınıyla ilgili güncel gelişmelere yanıt olarak, Emirates müşterilerinin sağlığını ve konforunu garanti altına almak ve onlara seyahat planlarında güven ve rahatlık sunmak adına sektördeki ve yasal gerekliliklerin ötesine geçen ilave adımlar atıyor. Gelişmiş temizlik ve dezenfeksiyon Emirates, Dubai'deki merkezinden kalkan tüm uçaklarda tedbir olarak tüm kabinler için gelişmiş temizlik ve komple dezenfeksiyon uygulamasını devreye sokmuştur.

Tıbbi uzmanların COVID-19 virüsünün temel olarak temas yoluyla bulaştığı yönündeki en yeni bulgusu doğrultusunda, Emirates önemli ölçüde yüzey temizliğine odaklanmaktadır. Şirket, virüsleri ve mikropları öldürdüğü kanıtlanmış, yeni virüslerin, bakterilerin ve mantarların yüzeylere bulaşmasına karşı uzun süreli koruyucu bir katman oluşturan ve çevreye karşı duyarlı onaylı bir kimyasal kullanmaktadır. Temizlik işlemi, pencereler, katlanır masalar, koltuk arkası ekranları, kolçaklar, koltuklar, koltuktaki kontroller, paneller, hava menfezleri ve kabindeki baş üstü dolaplarından tuvaletler, mutfaklar ve kabin ekibi dinlenme alanlarına kadar tüm yüzeylerin kapsamlı bir şekilde silinmesini içermektedir.

Tüm bunlar baş desteği kılıflarının değiştirilmesi, okuma materyallerinin yenilenmesi, süpürgeyle temizlik ve daha fazlası gibi diğer olağan prosedürlerine ek olarak yapılmaktadır. Bu derinlemesine temizlik işlemini uçak bir sonraki uçuş için hazırlanırken bir saat içinde tamamlamak üzere Boeing 777'lerde 18 ve A380'lerde 36 eğitimli temizlik görevlisinden oluşan bir ekip gerekmektedir. Ortalama bir günde 24 saatlik bir sürede yaklaşık 248 uçak bu işlemden geçmektedir. Şüpheli veya teyit edilmiş bir COVID-19 vakası taşıdığı tespit edilen uçaklarda Emirates bir adım daha ileriye giderek tamamlanması 6 ila 8 saat süren bir derin temizlik ve dezenfeksiyon işlemi uygulamaktadır.

Bu işlem kabinin iç kısmının havasının temizlenerek tüm yumuşak döşemelerin dezenfektanla ilaçlanması ve koltuk kılıflarının ve yastıklarının değiştirilmesini içermektedir. Uçağın HEPA kabin hava filtreleri de değiştirilecektir. Tüm Emirates uçakları virüslerin %99,97'sini filtrelediği kanıtlanan HEPA kabin hava filtreleri ile donatılmıştır. Bu filtreler aynı zamanda kabine ve kokpite geri dönen havadan toz, alerjen ve mikropları temizleyerek yolcular ve kabin ekibi için daha güvenli, sağlıklı ve konforlu bir ortam sunmaya yardımcı olmaktadır.

Yazarlar