SON DAKİKA
Tarih : 2020.03.10 15:12:08

Emirates Yolcularına Esneklik Programı Geliştirdi

Emirates Havayolu, satın alınan biletlerde ceza ödemeden rezervasyon değişikliği ve yeniden rezervasyon için daha fazla seçenek ve esneklik sunuyor. Ayrıca Emirates Skywards, uygulanan seyahat kısıtlamaları ve uçuş sayısında azalmalar nedeniyle korona virüsü salgınından etkilenmiş olan üyelerine daha fazla esneklik sunuyor olacak.

Skywards Platinum, Gold ve Silver üyeleri, 31 Mart ve 30 Haziran 2020 tarihleri arasında statülerine özel seyahat gereksinimlerinin %80’ini karşılayarak mevcut statülerinde devam edebilecekler. Ayrıca 1 Mart- 30 Haziran 2020 tarihleri arasında rezervasyonu bulunan Skywards üyeleri ekstra %20 Statü Mili kazanma fırsatından yararlanabilecekler. Emirates daha fazla emniyet sağlamak için uçak temizlik sürecini de bir sonraki aşamaya taşıyarak, alınan ilave tedbirler kapsamında, korona virüsten en çok etkilenen ülkelere yapılan uçuşlardan sonra gelişmiş dezenfeksiyon prosedürleri uyguluyor.

Şirkete şüpheli veya teyit edilmiş bir bulaşıcı hastalık vakası ile ilgili uyarı geldiğinde, daha derinlemesine bir temizlik yapılması yönünde derhal ekipler yönlendiriliyor ve söz konusu uçakta yer alan tüm kabinler, onaylı, daha güçlü kimyasallarla kapsamlı bir şekilde dezenfekte ediliyor. Emirates, tüm uçaklarında kabin ortamındaki virüslerin %99’dan fazlasını temizlediği kanıtlanmış olan HEPA filtreleri kullanıyor. Uçakta şüpheli bir vaka olması halinde, Emirates bir adım daha ileri giderek uçaktaki tüm HEPA filtrelerini değiştiriyor.

Yazarlar