SON DAKİKA
Tarih : 2022.05.30 01:08:21

Emirates’in, Özel Olarak Giydirilen Uçağı Görücüye Çıkıyor

Emirates, öncü konsept ve fikirlere ev sahipliği yapan Dubai’nin en yeni mimari simgesi ve merkezi Museum of the Future’a atfedilerek özel olarak giydirilen yeni A380’i tanıttı. Bu heyecan verici yeni giydirmeyi taşıyan ilk Emirates A380 (A6-EVK) 4 Mayıs tarihinde Los Angeles uçuşunu gerçekleştirdi.

Diğer dokuz kardeş uçak ise önümüzdeki haftalarda Emirates Engineering’deki özel Uçak Görünüm Merkezi tarafından kullanıma sunulacak ve Emirates’in Museum of the Future’a özel A380 uçakları Avrupa’nın yanı sıra Arap bölgesindeki önemli şehirlerdeki seyahat noktalarına seferler yapacak. Bu inisiyatif havayolunun Dubai’nin gelişmekte olan teknolojiler için geleceğin lider şehri, bir inovasyon merkezi ve test ortamı olma vizyonunu destekleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Ayrıca BAE’nin kalkınma ve ilerleme yolculuğundaki 50 yılına ışık tutuyor. Yedi katlı, sütunsuz, torus formunda inşa edilen ve “dünyanın en güzel binası” unvanına layık görülen Museum of the Future, Dubai’nin belirleyici tasarım harikalarından biri olurken, dünyaya geleceğin olasılıklarını göstermek için ilham vermeyi amaçlıyor ve büyüleyici enstalasyon çalışmalarına ve futuristik deneyimlere ev sahipliği yapıyor.

Binanın halka formunun oluşturduğu boşluk, bilinmeyeni ve keşfedilmemiş bilgiyi simgeliyor. Müze aynı zamanda bilim insanları, düşünürler ve araştırmacıların özellikle sürdürülebilirlik, uzay, sağlık ve diğer kritik küresel sorunlar gibi alanlarda gelecekle ilgili cesur fikirlerine ve vizyonlarına hayat verecekleri bir geliştirme merkezi görevi görecek. Ayrıca, en yeni teknolojik keşiflerin test ve demonstrasyon çalışmalarının gerçekleştirildiği bir platform olacak ve yükselen start-up şirketleri ve köklü teknoloji şirketleri tarafından sürekli prototip geliştirilecek.

Halka formundaki, Arapça kaligrafi kaplamalı bu bina uçağın her iki tarafını da çevrelerken gövde kısmında “Journey to the future” (Geleceğe yolculuk) mesajı yer alıyor ve A380’de toplam 336 metrekarelik bir alanı kaplıyor. Ön cephesinde Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un sözleri yer alıyor. Havayolu toplam 10 adet A380 giydirmesi üretecek ve uçaklar önümüzdeki yıl dünya çapında 30’a yakın seyahat noktasına seferler gerçekleştirerek müzenin daha iyi bir gelecek yaratma mesajını taşıyacak.

Yazarlar