SON DAKİKA
Tarih : 2024.03.15 18:52:36

Emirates’ten Ramazan Ayı’na Özel Hizmetler

Emirates, dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma ayı olan Ramazan Ayı boyunca oruç tutan yolcular için hem uçak içinde hem de uçağa biniş kapılarında iftar paketleri sunuyor. Bunun yanı sıra eğlence sistemi ice’ta bulunan çeşitli dini içerikler ve popüler TV programları yayınlanırken, dinlenme salonlarında da geleneksel Ramazan yemekleri ikram ediliyor.

Dinlenme salonlarında Ramazan ikramları

Dubai Uluslararası Havalimanı'ndaki (DXB) Emirates dinlenme salonlarında, Ramazan Ayı boyunca geleneksel Arap tatlıları, hurmalar ve kahve sunulacak. First ve Business Class salonlarında ikram edilecek yemekler arasında sıcak ve soğuk Arap mezeleri, mercimek çorbası, tahinli karışık ızgara Arap yemekleri, dakos ve raita ile servis edilen tavuk kabsa, fıstık kremalı künefe, safranlı basbussa, cevizli atayef tatlısı, Arap kahveli dondurma aromaları, hurma veya baklavanın yanı sıra geleneksel Arap tatlıları ve pastaları da yer alacak. Ayrıca Emirates dinlenme salonları da ibadet için huzurlu bir ortam sağlamak amacıyla özel mescit hizmeti de sağlıyor.

Biniş kapılarında Emirates İftar kutuları

İftar vaktinde belirli Emirates Biniş Kapılarında oruç tutan yolculara yönelik, oruçlarını açmaları için içerisinde su, leben, muz ve hurma bulunan ikram iftar kutuları sunuluyor.

İftar vaktinde Kaptan Pilot Anonsu

Emirates, uçuş sırasında oruç tutan Müslüman yolcular için imsak (oruca başlama zamanı) ve iftar zamanlarını doğru bir şekilde hesaplamak için uçağın boylam, enlem ve irtifası kullanılarak uçuşun geçtiği konumda güneşin doğuş ve batış saatlerine dayalı olarak ölçüm yapan özel bir sistem kullanıyor. Bu sayede güneş battığında, kaptan pilot tarafından resmi olarak iftar zamanı yolculara bildiriliyor.

Emirates uçak içi Ramazan Yemek Kutuları

Ramazan Ayı boyunca farklı kabin sınıflarında seyahat eden yolculara, dengeli beslenme sağlayan Ramazan yemek kutuları sunuluyor. İftar yemekleri, Emirates tarafından özel olarak tasarlanan kutularda veriliyor. Ramazan yemek kutularında, humus ve ıspanaklı Arap ekmeklerinden, babagannuş ile tabuleye kadar farklı atıştırmalıklar, turşulu sarımsak mayonezli Fas veya zahterli tavuk sandviç, bademli çikolata veya Arap baklavası, fıstıklı baklava dilimleri ile geleneksel hurma ve leben gibi bazı serinletici tatlı ikramları bulunuyor. Emirates'in Ramazan kutuları, düzenli sıcak yemek servisinin yanı sıra veriliyor.

Umre yolcularına Emirates’ten destek

Ramazan boyunca Cidde ve Medine'ye seyahat eden Umre gruplarına yönelik uçuşlarda Ramazan kutuları veriliyor. Yolcular, Dubai Uluslararası Havalimanı'nda (DXB) ve Suudi Arabistan Krallığı'ndaki çeşitli havalimanlarında uçağa binerken beraberlerinde kişi başı 5 litreye kadar olan bir şişe zemzem suyu taşıma hakkına sahipler.

Yazarlar