SON DAKİKA
Tarih : 2022.06.03 14:10:24

Emirates ve Jafza Mutabakat Anlaşması İmzaladı

Emirates ve Jebel Ali Free Zone (Jafza), serbest bölgede kayıtlı veya lisans sahibi olan yeni ve mevcut işletmeleri destekleyerek Dubai’ye daha fazla yatırım çekmeyi hedefleyen ortak iş birliği fırsatlarını ve inisiyatifleri keşfetmek için bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. Taraflar, havayolu şirketinin Business Rewards programına kaydolma potansiyeli dahil yeni ve mevcut KOBİ’ler ve daha büyük işletmeler için seyahatle ilgili çok sayıda inisiyatif sunmaya yönelik fırsatları araştıracaklar. Mutabakat Anlaşması, Emirates B2B Kurumsal ve Tatil Amaçlı Seyahatler Ticari Ürünler Başkan Yardımcısı Dina Al Herais ile Jafza Sales Satış Başkanı Ebtesam Ahmad Alkaabi tarafından imzalandı.

İmza törenine ayrıca Körfez Bölgesi, Ortadoğu ve Orta Asya Kıdemli Başkan Yardımcısı Adil Al Ghaith ve DP World BAE Parklar ve Bölgelerden Sorumlu Operasyon Direktörü Ahmad Al Haddad da katıldı. Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dubai’nin dünyanın tercih edilen yatırım merkezlerinden biri olarak lider konumunu pekiştirmesine destek olmak için Jafza ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Dubai’nin canlı iş ortamı, çok çeşitli sektörlerden yeni şirketleri ve yabancı firmaları, start-up şirketleri ve yetenekli girişimcileri çekme konusunda ivme kazanmaya devam ediyor. Emirates olarak, KOBİ’leri ve yenilikçi start-up şirketleri BAE’deki evimizde desteklemeyi amaçlayan çok sayıda inisiyatifin köklü bir destekçisiyiz ve bugün Jafza ile imzalanan anlaşma, şirketlere faaliyetlerini gerek bölgesel gerekse dünya çapında ölçeklendirmeleri için son derece rekabetçi bir dizi seyahat teşvikleri sunarak Dubai’de ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesini teşvik etme konusundaki kararlılığımızı güçlendiriyor.”

DP World BAE Parklar ve Bölgelerden Sorumlu Operasyon Direktörü Ahmad Al Haddad ise şunları söyledi: “Dubai ilk kurulduğundan beri global bir iş ekosistemi olarak ün yapmıştır. Hükümetin ve özel sektörün stratejik desteği sayesinde dünya çapındaki girişimcileri ve yatırımcıları mıknatıs gibi çekmektedir ve bu da Emirlik’te bir KOBİ patlamasına yol açmıştır. Kobiler, bugün tüm şirketlerin neredeyse yüzde 95’ini oluşturarak işgücünün %42’sini istihdam ediyor ve Dubai’nin GSYİH’sinin yaklaşık yüzde 40’ına katkıda bulunuyorlar. Emirates ile ortaklığımız, burada sunulan çok sayıda fırsattan yararlanabilecek global yatırımcıları ve risk sermayedarlarını çekecek yeni seyahat ürünleri ve hizmetleriyle büyümeyi artırmaya odaklanıyor. GSYİH’sine yüzde 33,4 oranında katkı yaptığımız Dubai için bir ekonomik güçlendirici olarak hareket etme konusunda kararlıyız.”

Yazarlar