SON DAKİKA
Tarih : 2023.06.22 15:22:39

Emirates ve Kenya Airways, Uçuş İş Birliğine İmza Attı

Emirates ve Kenya Airways, yolcularının tek bir seyahat programı dahilinde iki havayolunun uçuş ağlarındaki seyahat noktalarına erişimini sağlayacak yeni interline ortaklığını duyurdu. Anlaşma ile yolcular, daha fazla seyahat seçeneğine erişirken bagajları da nihai uçuş noktalarına kolay bir şekilde taşınacak.

Emirates yolcuları artık Nairobi üzerinden Kenya Airways uçuş ağındaki birçok bölgesel noktanın yanı sıra Afrika genelinde Nampula, Bangui, Bujumbara, Kigali, Dzaoudzi, Lubumbashi, Kinşasa, Kilimanjaro, Juba ve Zanzibar gibi 28 farklı noktaya seyahat edebilecek. Ek olarak, iki taraflı interline uçuş düzenlemesi dahilinde, Dubai üzerinden seyahat eden Emirates yolcularının, Kenya'nın en popüler eğlence noktalarından Mombasa'ya seyahat etmek için tek bilet alması yeterli olacak.

Benzer şekilde, Nairobi veya Mombasa'dan seyahat eden Kenya Airways yolcuları da artık Emirates'in uçuş ağına erişebilecek ve Dubai üzerinden Batı ve Güney Asya, Uzak Doğu, Hint Okyanusu ve Orta Doğu’da Singapur, Tokyo, Bangkok, Ahmedabad, Beyrut, Hong Kong, Jakarta, Seul dahil 23 uçuş noktasına kolayca seyahat edebilecek. Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım, Kenya'nın ulusal hava yolu şirketiyle ilk iş birliğini kurmaktan duydukları memnuniyeti şu cümlelerle belirtti: “Kenya, Afrika ağımıza açılan stratejik bir kapı niteliğinde. Bu yeni interline anlaşması, Emirates'in yolcularına daha kolay ulaşım imkanı ve kıta genelinde daha fazla seyahat seçeneği sunacak. Kenya Airways ile ilişkimizi geliştirerek iki firmanın da yolcularına daha geniş bir uçuş ağı sunmayı ve seyahat imkanlarını geliştirmeyi arzu ediyoruz.”

Kenya Airways Ticari İşler ve Müşteri İlişkileri Direktörü Julius Thairu ise anlaşma hakkında şunları söyledi: “Emirates'in Dubai'deki merkezi üzerinden Afrika ile Orta Doğu arasındaki seyahat imkanlarımızı artırmamızı sağlayacak bu ortaklık, yolcularımıza ideal bir bağlantı noktası sunacak. Bunun gibi ortaklıklar, şirketlerin birbirlerinin imkanlarından ve verimliliklerinden faydalanarak yolculara daha kolay seyahat seçenekleri sunmalarına olanak tanıdıkları için havacılık sektöründe kilit önem taşıyor.”

Yazarlar