SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.28 12:24:28

Emirates ve SriLankan Karşılıklı Hatlar Arası Ortaklık Kuruyor

Emirates ve SriLankan Havayolları, her iki havayolunun yolcuları için aralarındaki bağlantıyı artırmak amacıyla karşılıklı bir hatlar arası anlaşma imzaladı. Ortaklık, Kolombo ve Dubai üzerinden birbirlerinin uçuş ağlarındaki yeni noktalara tek biletle ulaşım ve bagaj transferi kolaylığı sağlayacak. İki havayolu arasındaki ortaklık ile Emirates yolcularının seçebileceği, SriLankan Havayolları tarafından Kolombo üzerinden uçuş gerçekleştirilen 15 noktaya seyahat için biletler satışa sunuldu.

Yolcuların tek bir biletle rahat bir şekilde seyahat ederken cömert bir bagaj politikasının rahatlığından ve son varış noktasına kadar kolaylıkla bagaj kontrolünden yararlanabilmeleri için hatlar arası uçuş ağı, Maldivler'deki Gan Adası'na ek olarak Hindistan’daki iki yeni seyahat noktası olan Madurai ve Tiruchirapally'yi içeriyor. Uzak Doğu ve Güney Asya’daki uçuş noktaları arasında Kochi, Chennai, Bangalore, Haydarabad, Malé, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur, Jakarta, Guangzhou, Seul ve Tokyo yer alıyor. SriLankan Havayolları yolcuları aynı zamanda Emirates'in global uçuş ağına erişimden de yararlanacak ve Dubai'nin ötesinde Emirates tarafından uçuş gerçekleştirilen 15 şehre ulaşacak.

İki havayolu arasındaki uçuş ağı Orta Doğu, Afrika, Rusya ve ABD'deki noktaları içeriyor. SriLankan'ın yolcuları, Emirates ile Bahreyn, Amman, Dammam, Medine, Kahire, Maskat, Nairobi, Moskova, Tel Aviv ve New York JFK, Los Angeles, San Francisco, Şikago, Boston ve Houston dahil olmak üzere çok sayıda ABD şehrine uçarken birinci sınıf bir seyahat deneyiminden ve ortaklık avantajlarından yararlanacak.* Seyahat programları için biletler emirates.com, srilankan.com ve tercih edilen seyahat acentelerinden çevrim içi olarak veya doğrudan satın alınabilinir.

Emirates Ticari Direktörü Adnan Kazım, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “SriLankan ile hatlar arası ortaklığı devreye sokmaktan ve yolcularımıza daha fazla seçenek ve seyahat planlarına uygun ek uçuş noktalarına erişim sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu ortaklık, yolcuların Kolombo üzerinden Hindistan ve Maldivler'deki benzersiz seyahat noktalarına rahat bir şekilde uçmalarını sağlıyor. Yakın gelecekte iş birliğimizi daha da geliştirmeyi ve yolcuların Emirates ve SriLankan ile tek biletle seyahat ederken yararlanabilecekleri avantajları artırmak için sabırsızlanıyoruz.”

SriLankan Havayolları CEO’su Richard Nuttall ise şu açıklamalarda bulundu: “Emirates ile yenilenen hatlar arası iş birliğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. SriLankan olarak dünyanın dört bir yanından Sri Lanka'ya bağlantı sağlamaya kararlıyız ve uçmadığımız şehirlere erişim sağlamak için birçok ortakla birlikte çalışıyoruz. Emirates gerçek anlamda global bir havayolu ve Sri Lanka'da uzun bir geçmişe sahip. Emirates ile çalışmak bize gerçekten keyif veriyor. Ortaklığımız, Sri Lanka'ya gidiş-dönüş uçuşları için daha fazla seçenek sunarak Sri Lankalı yolculara hem yurt içinde hem de yurt dışında yardımcı oluyor ve Hint Okyanusu'nun İncisi'nde turizmin büyümesini destekliyor.”

Yazarlar