SON DAKİKA
Tarih : 2017.03.09 13:22:01

En Uygun Rezervasyon Zamanını Bulmak Çok Kolay

Uçak bileti, otel ve araç kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, milyonlarca uçuşu titizlikle analiz ederek bu sene de “En Uygun Rezervasyon Zamanı ” raporunu hazırladı. Skyscanner, rapordaki verilerden yola çıkarak internet sitesine eklediği yeni interaktif rezervasyon çizelgesiyle seyahatseverlere ana destinasyonlara bir tıkla bilet almak için en ucuz tarihlere ulaşma fırsatı sunuyor.

Seyahat planlaması yaparken rezervasyon için en ucuz uçak biletinin ne zaman alınacağını bilmek, birçok seyahatseverin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Bilet almayı son dakikaya bırakmadan erken rezervasyon yapmak tasarruf imkanı sağlıyor. Skyscanner’ın uçak bileti almayı son dakikaya bırakan ülkelerle ilgili araştırmasında Türkiye, %42’lik oranla Avrupa’daki son dakikacı ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner hazırladığı “En Uygun Rezervasyon Zamanı” raporuyla, pahalıya uçan son dakikacı seyahatseverlerin hayatını kolaylaştırıyor. Skyscanner’ın 2014 ile 2016 yılları arasında milyonlarca uçuş bilgisini titizlikle analiz ederek hazırladığı rapor, en ucuz bilet fiyatlarına dair çarpıcı bilgiler veriyor. Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök; “En Uygun Rezervasyon Zamanı raporumuzla her sene olduğu gibi bu yıl da seyahatseverlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz.

Türkiye’deki seyahatseverler genelde son dakikada bilet alarak pahalıya uçuyor. Bu seneki raporumuz için özel olarak geliştirdiğimiz aracımızla seyahatseverlere en ucuz bileti ne zaman alabileceklerini ve ne kadar tasarruf edeceklerini söylüyoruz.” En ucuz tarihlere ulaşmak artık çok kolay Skyscanner’ın internet sitesine eklediği yeni araç sayesinde kullanıcılar en uygun rezervasyon tarihlerine artık rahatlıkla ulaşabiliyor. Uygun tarihleri hafta ve ay bazında görüntüleyebilme imkanı sağlayan yeni interaktif rezervasyon çizelgesi, kullanıcıların İstanbul çıkışlı en popüler 20 destinasyonu aramasını sağlıyor. Seyahatseverler, bu pratik araçla seyahat için en ucuz ve pahalı ayları bulabilecekleri gibi, doğru zamanda rezervasyon yaparlarsa ne kadar tasarruf edebileceklerini de görebiliyor. Üstelik Skyscanner’ın fiyat alarmı özelliği, otel arama ve araç kiralama seçenekleri ile seyahatseverler seyahat planlamasını hiç olmadığı kadar kolay yapabiliyor. En pahalı aylar Temmuz, Ağustos ve Eylül Skyscanner’ın “En Uygun Rezervasyon Zamanı ” raporuna göre en popüler 20 destinasyon için en ucuz aylarda seyahat edildiğinde ortalama %25 tasarruf sağlanabiliyor. Rapora göre yurt dışı destinasyonlarda en uygun aylar genelde Aralık, Ocak ve Şubat olurken yurt içinde seyahat etmek isteyenler için Kasım ve Aralık ayları için bilet almak tasarruf sağlıyor.

Yaz sezonunda Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ise uçak fiyatları daha pahalı olabiliyor. Skyscanner’ın raporuna göre, İstanbul çıkışlı en popüler 20 destinasyon şöyle; Adana, Amsterdam, Ankara, Atina, Antalya, Barselona, Berlin, Bodrum, Bangkok, Dalaman Dusseldorf, Ercan, Frankfurt, Kiev, İzmir, Londra, New York, Paris, Roma, Trabzon. Bu 20 popüler destinasyona en uygun rezervasyon tarihi ve daha fazlasına https://www.skyscanner.com.tr/bttb/en-uygun-rezervasyon-zamani adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar