SON DAKİKA
Tarih : 2020.08.24 00:51:12

Erdoğan’dan Savunma Sanayiine Çağrı: Gelin Uçak Gemimizi Yapalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni'nde konuştu. Erdoğan sektör önerlerine milli uçak gemisi yapılması çağrısında bulundu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla'da Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni'nde konuştu. 'Millileşme hamlelerimiz hız kesmeden devam ediyor' diyen Erdoğan sektör önderlerinden milli uçak gemisi yapılması çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları;

Türkiye savunma alanında kararlı bir şekilde ilerliyor. Savunmada güçlü olmayan ülkelerin güvende olmaları ve ilerlemeleri mümkün değildir. Savunma sanayii duraklamayı kaldırabilecek bir alan değildir. Sürekli daha ileri gitmek, sürekli daha gelişmişi üretmek mecburiyetindeyiz. Her adım bir sonrakinin öncüsü olmak zorunda. Ülkemizin bu gücünden ve hamlelerinden rahatsız olanlar özellikle buradan ülkemizi mahkum edebilmek için çabalıyorlar.

Gizlemeye bile çalışmadıkları tuzaklar ve yöntemlerle her yolu deniyorlar. Hamdolsun milletimiz istiklalinin ve istikbalinin yanında yer alarak bu oyunları yıllardır bozmuştur. Şimdi gözlerini 2023'e diktiler. Milletimiz o engin ferasetiyle inşallah 2023'te de hem içerideki hem dışarıdaki o faşist kafalara hak ettikleri cevabı verecektir. Her oyunu bozarak geleceğe yürümeye devam edeceğiz. Sürekli çalışacağız. Türkiye'nin tek amacı kendisinin ve dostlarının meşru haklarını korumaktır.

"Gelin uçak gemimizi yapalım"

Dünyanın ilk 100 savunma sanayii üretim listesinde 7 şirketle bulunmamız bunları rahatsız ediyor. Bizi de gururlandırıyor. Geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. Türkiye dünyada savaş gemisi tasarlayıp üreten 10 ülkeden biridir. Deniz araçlarımızın silahları da yerli ve milli imkanlarla üretilmektedir. Kaybedecek tek anımız olmadığı bilinci ile çalışıyor ve üretiyoruz. Şimdi ben sektör öncülerimize çağrıda bulunuyorum.

Gelin uçak gemisi de yapalım. Denizlerde caydırıcılığa ihtiyacımız var. Tüketen değil üreten, yeniye öncülük eden bir üst noktaya geçmemiz gerekiyor. Bir kez daha yeni deniz sistemlerimizin ülkemize ve ordumuza hayırlı olmasını diliyorum.

Yazarlar