SON DAKİKA
Tarih : 2022.11.16 15:17:58

Esenboğa’da Kapasite Artırma İhalesi Açıldı

DHMİ yeni ihale açtı. Esenboğa Havalimanı'nın kapasitesi artırılarak, bazı bölümlerinin işletme hakkı kiralanacak. Geçici teminat bedeli 10 milyon Euro yani yaklaşık 193 milyon TL olarak belirlendi. Ankara Esenboğa Havalimanı’nın kapasite artırımına yönelik ilave yatırımların yapımı ile iç ve dış hatların, CIP, genel havacılık terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması amacıyla ihale düzenlenecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün (DHMİ) konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Esenboğa Havalimanının kapasitesi artırılacak. Bu amaçla ilave yatırımların yapımı, iç ve dış hatlar, CIP, genel havacılık terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması amacıyla ihale gerçekleştirilecek.

GEÇİCİ TEMİNAT 193 MİLYON TL

İhale, 20 Aralık saat 10.00’da DHMİ Genel Müdürlüğünde kapalı teklif, açık artırma usulüyle yapılacak. Söz konusu ihalede, şartname satış bedeli 150 bin lira, geçici teminat tutarı ise 10 milyon Euro olarak belirlendi.

Yazarlar