SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.24 12:48:51

Evi Hasar Gören Aile NASA’dan Tazminat İstiyor

ABD'nin Florida eyaletinde geçtiğimiz Mart ayında uzaydan düşen bir parça ile evi hasar gören aile, NASA'dan tazminat istiyor.

NASA, KARGO PALETİNİN PARÇASI OLDUĞUNU DOĞRULADI

Sadece 700 gram ağırlığındaki cisim 8 Mart tarihinde Alejandro Otero'nun Florida'nın Naples kentindeki evine çarparak çatıda bir delik açtı. NASA daha sonra bunun 2021 yılında Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan atık olarak bırakılan kullanılmış pillerden oluşan bir kargo paletinin parçası olduğunu doğruladı. ABD uzay ajansı, Dünya'ya düşmeden önce tamamen parçalanmak yerine, atmosfere yeniden girdiğinde bir bölümünün sağlam kaldığını söyledi.

Otero'nun oğlunun çarpma anında evde olduğunu belirten hukuk firması, NASA'nın iddiaya yanıt vermek için altı ayı olduğunu söyledi. Avukat Mica Nguyen Worthy, "Müvekkillerim, bu olayın hayatları üzerinde yarattığı stres ve etkiyi karşılayacak yeterli bir tazminat talep ediyor." dedi. Bu olayda kimsenin fiziksel olarak yaralanmamış olmasından dolayı minnettar olduklarını, ancak bunun gibi bir durumun felakete yol açabileceğini belirtti.

Yazarlar