SON DAKİKA
Tarih : 2022.04.26 12:47:45

Evlerin Arasına Düşen Uçak Kaldırıldı

Bursa’da tek motorlu eğitim uçağının düşmesi sonucu pilot ve öğrenci pilotun hayatını kaybettiği kazanın ardından Ankara’dan gelen kaza kırım ekibi inceleme yaptı. İncelemenin ardından uçağın enkazı sokaktan kaldırıldı. Yenişehir Havaalanı’na inmek üzere saat 15.10 sıralarında Yunuseli Havaalanı’ndan kalkan tek motorlu eğitim uçağı, saat 15.20 sıralarında Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak’ta evlerin arasına düşerek yanmaya başladı.

Öğretmen pilot Furkan Otkum ve öğrenci pilot Murat Avşar, düşme neticesinde olay yerinde hayatını kaybetti. Kazanın ardından Ankara’dan gelen kaza kırım ekibi enkazda inceleme yaptı. İncelemelerin ardından uçağın enkazı sokaktan kaldırıldı.

Uçağın düştüğü evin sahibi: Kendimi kaybettim

Uçağın düştüğü sokakta evine gitmek isteyen mahalleli, enkazın kaldırılmasını bekliyor. Uçağın çarptığı evin sahibi ise o sırada evde olmadığını, evinin önünde yangını görünce kendini kaybettiğini söyledi. Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak’ta bir eğitim uçağı düştü. Uçakta yer alan iki pilot vefat etti. Bağlarbaşı Sarıgül Sokak’ta düşen uçak ihbarını alan güvenlik ve sağlık ekipleri olay yerine ulaştı.

Dar sokaklardan oluşan mahallede, uçağın düşmesiyle panik ve kaygı hakim oldu. Bursa Valisi Yakup Canbolat, basına yaptığı açıklamada, kazanın teknik bir arızadan kaynaklandığını ifade etse de kesin nedeninin anlaşılması için Ankara’dan özel teknik ekibin geleceğini belirtti. İs kokusunun hakim olduğu mahallede enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Yazarlar