SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.04 23:51:28

F-4 Savaş Uçağının Parçası Ankara’da Otoparka Düştü

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında F-4 savaş uçağının bir parçasının Ankara’da açık bir otoparka düştüğü bilgisi paylaştı. Bu gelişme sonrası F-4 savaş uçağının parçasının nereye düştüğü vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Savaş uçağının parçası düştükten sonra olaya konu olan uçak emniyetli bir bölgeye iniş yaptı.

Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralı bulunmadı. MSB’den konuyla ilgili açıklama geldi. F4 Savaş uçağının parçası Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğü'nün açık otoparkına düştü. Park halindeki iki araç hasar görürken olay saat 11.30 sıralarında Söğütözü Mahallesi'nde meydana geldi.Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait F-4 savaş uçağının yardımcı yakıt tankı, Ankara semalarındaki uçuş sırasında bilinmeyen bir nedenle koparak, TPAO'nun açık otoparkına düştü.

Park halindeki 2 otomobil ile 1 hafif ticari araçta hasar oluştu. Çevredekilerin ihbarı ile bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Milli Savunma Bakanlığı, olayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, "Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait F-4 savaş uçağının bir parçası, Ankara semalarında uçuşu esnasında bilinmeyen bir sebeple TPAO'ya ait açık bir otoparka düşmüştür. Uçak emniyetli bir şekilde Eskişehir meydana iniş yapmıştır. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralı bulunmamaktadır. Konuyla ilgili ayrıntılı teknik inceleme devam etmektedir" denildi.

Yazarlar