SON DAKİKA
Tarih : 2019.12.19 12:22:08

FETÖ’cüyüm ve Uçağı Patlatacağım Diye Bağıran Yolcu Tutuklandı

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlığı yapan uçakta "Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım" diyen ve gözaltına alınan kadın yolcu tutuklandı. Tutuklanan Nigar D. mahkemedeki sorgusunda, "Ben görüntülerde FETÖ'cüyüm demedim. Hiçbir terör örgütünün üyesi değilim. Sadece arkadaki yolcuların tahrikleri nedeni ile bu olayları yaşadım. 'Ben canlı bombayım, var mısınız' dedim. Bana dokunmamaları için bu şekilde konuştum" dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Saat 06.45'te Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlıkları yapan yolcu uçağında bir yolcu, uçağı birbirine kattı. "Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım" diye bağıran yüzü kapalı yolcu, havalimanında dört bomba olduğunu söyledi. Diğer yolcular panikledi.Uçak boşaltılarak ekiplerce bomba araması yapıldı. Herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmayınca uçak rötarlı olarak hareket etti. Nigar D., isimi kadın yolcu da polis ekiplerince gözaltına alındı.

Nikar D. emniyetteki işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Soruşturmayı yürüten savcıya verdiği ifadede, Kıbrıs'ta üniversite okuyan oğlunun yanına gitmek için uçağa bindiğini söyleyen Nikar D., "Merdivenden uçağa adım atar atmaz sıkıştım. Bağırsaklarımda gaz sıkışması meydana geldi. Koltuğuma oturdum, sağımda ve solumda erkekler vardı. Midem de bulandı. Lavaboya gitmem gerektiğini, çok sıkıştığımı görevlilere söyledim. Ancak görevliler uçağın pistte hareket etmeye başladığını, biraz sonra uçuşa geçeceğini söyleyerek kalkmama izin vermediler. Tam o sırada arka tarafta kadınların benimle ilgili, 'şu kadına bakın, FETÖ'cü gibi, ne diye seni uçağa alıyorlar' gibi sözler duydum. O sözleri duyunca iyice sinirlendim. Rahatsızlığımın da etkisiyle kendimden geçmişim. Bombadan bahsettiğimi hatırlamıyorum ancak patlayıcı anlamında söylemedim. Karnım bomba gibi oldu, patlayacağım anlamında söyledim" dedi.

Yazarlar