SON DAKİKA
Tarih : 2020.02.26 14:46:19

Flying Blue İle Değer Kaybetmeyen Miller Kazanın

Dünyanın lider hava yolu şirketlerinden Air France ve KLM’in avantajlı mil programı Flying Blue, sizleri dünyayı keşfetmeye davet ediyor. Flying blue programıyla uçak bileti alımlarının yanı sıra konaklama, araba kiralama ve ödeme kartı ile yapılan alışverişler gibi program ortaklarıyla yapılan bütün harcamalar mil kazanma fırsatı yaratıyor. Ayrıcalıklı program üyelere check-in ve boarding esnasında da öncelik tanıyor.

Herkesin faydalanabileceği Flying Blue programına katılmak ise tamamen ücretsiz. Seviye yükseldikçe katlanan mil puanı Flying Blue kullanım sıklığına bağlı olarak “XP” adı altında deneyim kazandırıyor. Explorer, Silver, Gold ve Platinum deneyim seviyelerinin her biri farklı avantajlar sağlıyor. Explorer seviyesinden başlayan üyelikler ilk mil puanı kazanıldıktan itibaren yapılan harcamalarla 12 ay içerisinde seviye atlayabiliyor. Seviye yükseldikçe her harcama daha fazla mil puanı kazandırıyor, kazanılan XP sayısı ise seyahat sınıfına ve uçuş çeşidine bağlılık olarak değişiklik gösteriyor.

Kazanılan millerle bir kuruma bağışta bulunma imkânı Flying Blue programını farklı kılan bir özelliği ise biriken millerle bir dernek veya girişime bağışta bulunma ve ihtiyacı olanlara yardım etme fırsatı sunuyor. Mil puanları ayrıca seyahat harici yan imkanlar da tanıyor; örneğin uçuşu Business Class’a yükseltmek,anlaşmalı otellerde lüks bir otelde konaklamak, sevdiklerinize hediye uçak bileti almak veya Flying Blue online mağazada alışveriş yapmak bunlardan bazıları. Var olan mil puanları planladığınız uçuşa yetmediği durumda ise Miles & Cash programı sayesinde biletin %25’ini nakit ödeyerek bilet satın almak mümkün.

Yazarlar