SON DAKİKA
Tarih : 2018.08.30 12:08:12

Funda Ocak’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Devlet Hava Meydanları Genel müdürü Funda Ocak 30 Ağustos zafer bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Denlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü resmi web sayfasında kendi imzasıyla yayınlanan mesajda Ocak şunları kaydetti:

Malazgirt, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç gibi tarihimizi şekillendiren önemli savaşların kazanıldığı Ağustos, Türk’ün zafer ayıdır. Bu şanlı zaferler zinciri, 26 Ağustos 1922’de başlayan 30 Ağustos 1922 gününe kadar beş gün beş gece devam ettikten sonra ordularımızın kesin zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ile taçlanmıştır.

Atatürk’ün ifadesiyle “Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan” bu şanlı zafer sayesinde, yok edilmek ve vatanından kovulmak istenen bir millet şahlanarak yeniden dirilmiş, bu toprakların ebedi vatanımız oluşu bir kere daha tescillenmiştir. Büyük Sultan Alparslan komutasındaki ordulara Anadolu kapılarını açan “Malazgirt Ruhu”, Dünyada eşi benzeri bulunmayan İstiklal Mücadelemizin de manevi iklimini oluşturmuştur. Bir asra yaklaşan Cumhuriyet dönemimizde karşılaştığımız her zorlukta bizi ayakta tutan; 15 Temmuz hain darbe girişimini ve daha sonra sahneye konan ekonomik taarruzları püskürmemizde en güçlü dayanağımız yine milletimizi hep diri ve uyanık tutan bu ruh olmuştur, olmaya devam edecektir.

Bu duygularla aziz milletimizin, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının ve kıymetli mesai arkadaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Başta büyük zaferin şanlı başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatanı bize armağan eden tüm kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Funda OCAK

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı

ve Genel Müdürü

Yazarlar