SON DAKİKA
Tarih : 2019.12.26 15:21:35

Gökjet Havacılık Lisesi Öğretmenleri de İş Bıraktı

Öğretmenler ücretleri tamamen ödeninceye kadar bugünden itibaren İş Kanunu’nun 34. maddesi gereğince haklarını kullanacaklarını ve derslere girmeyeceklerini ifade ettiler. Doğa Koleji'nin ardından Büyükçekmece’deki Özel Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri de maaşlarının ödenmemesi nedeniyle iş bıraktı.

Öğretmenler sosyal medya üzerinden yaptıkları yazılı açıklamada, okul idaresiyle yapılan tüm toplantıların sonuçsuz kaldığını, en az 3 aydır maaş alamadıklarını belirttiler. Öğretmenler ücretleri tamamen ödeninceye kadar bugünden (25 Aralık) itibaren İş Kanunu’nun 34. maddesi gereğince haklarını kullanacaklarını ve derslere girmeyeceklerini ifade ettiler.

Öğretmenler tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Bizler aylardır maaşını alamayan Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleriyiz. Yaşadığımız baskılar ve öğretmenlik mesleğinin değersizleştirilmesi, yaşadıklarımızı dile getirdiğimiz ama sonuçsuz kalan toplantılar, aylardır ertelenen maaş ödemeleri ve verilen sözlerin tutulmayışı bizim için bardağı taşıran son damlalar oldu. “Hakkımızı aramaya çalıştığımızda ise önümüze koyulan bir dolu engelle karşılaştık. Okul yönetimi sorunlarımızı çözmek için adım atmazken biz yeni bir adım atmaya ve sesimiz daha fazla duyurmaya karar verdik. “Geleceğe ışık tutacak yeni nesiller yetiştirmek gayesinde olan bizler, Gökjet Lisesi Öğretmen Komitesi’ni kurduk.Bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek sorunlarımızın çözümünü bulacağımıza inanıyoruz ve haklarımızı almak için ortak sesimizi daha gür çıkaracağımızı ilan ediyoruz."

Yazarlar