SON DAKİKA
Tarih : 2023.10.11 15:29:19

Gözen Digital Aviation ve PlaneSense İş Birliklerini Genişletiyor

Fraksiyonel uçak sahipliği konusunda bir lider olan PlaneSense ve Gözen Holding’in hızla büyüyen havacılık teknolojileri şirketi Gözen Digital Aviation, (GDA) entegre uçuş planlama ve yönetim sistemi çözümü olan Operator ile başlayan iş birliklerini genişlettiklerini duyurdu. İki şirketin yöneticileri İstanbul’da bir araya gelerek havacılık teknolojilerini ilerletme ve sektörün geleceğini şekillendirme konusundaki kararlılıklarını dile getirdi.

Bu iş birliğiyle hem PlaneSense ve hem de Gözen Digital Aviation, Operator'ın yeteneklerinden yararlanmanın ötesinde, havacılık endüstrisinin sürekli değişen gereksinimlerine yanıt verecek inovatif çözümler geliştirmek için ortak çalışma fırsatlarını değerlendirecek. Geçtiğimiz yıl Boeing Global Services’ten satın alınan ve Gözen’in 40 yılı aşkın havacılık deneyimiyle pazarda öne çıkan web tabanlı Operator/OpsManager ürün grubu, genel havacılık ve tarifesiz (charter) uçuşlar gibi operasyonların kendine özgü gerekliliklerini tek bir çözümde birleştirerek uçuş planlama ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı oluyor. Güçlü teknolojisi ile Operator, her türlü operasyonel aşamada tüm planlama süreçlerini, kullanıcıların her yerden kolayca erişebileceği web tabanlı ve kullanımı kolay bir sistem üzerinden uçtan uca yönetebilme imkânı sunuyor.

Gözen Digital Aviation'ın Yönetim Kurulu Başkanı Devran Gözen, "PlaneSense gibi değerli bir partnerle iş birliğimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz. Gözen Digital Aviation hem sektöre dijital havacılık çözümleri üretmek hem de grubumuzun dijital dönüşümünü gerçekleştirmek üzere kuruldu. Bu bağlamda Gözen Holding’in havacılık sektöründeki 40 yıllı aşkın deneyiminden faydalanarak, dijital havacılıkta yeni standartlar belirmek ve sektörün dönüşümüne yön vermek üzere çalışıyoruz. PlaneSense’le gelişen ortaklığımız neticesinde Operator'ın potansiyelini de kullanarak, dijital havacılık sektörünün gelişimine yönelik yeni adımlar atılması ve yeni fikirlerin ürünlere dönüşmesi süreçlerini birlikte yöneteceğiz." dedi.

PlaneSense CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı George Antoniadis, ‘PlaneSense’in on binleri bulan karmaşık operasyonlarını yönetirken Gözen’in desteklediği, müşterilerimize zamanında ve üstün hizmet vermemizi sağlayan Operator’la çalışmaktan ötürü memnunuz. Bu iş birliğinin PlaneSense’in diğer operasyonlarını da geliştirmesini ve büyütmesini umuyorum’ dedi. 

Yazarlar