SON DAKİKA
Tarih : 2021.08.02 19:33:32

Gulf Air, İstanbul’a Her Gün Uçacak

Bahreyn Krallığı'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Gulf Air, bugün itibari ile hafta da hergün karşılıklı İstanbul Bahreyn direkt uçuşlarını gerçekleştirmeye başladı. Havayolu şirketi daha önce hafta da iki sefer icra ediyordu. Konu ilgili olarak Gulf Air İcra Kurulu Başkan Vekili Kaptan Waleed Abdulhameed AlAlawi, yaptığı açıklamada "Sürekli olarak pazar taleplerini daha yakından inceliyoruz ve ağımızın farklı noktalarından gelen trafik trendlerini izliyoruz.

Kurallarda sürekli değişiklik yapıyoruz ve yönetmeliklere uygun olarak, yolcularımıza daha fazla esneklik sunmak için uygun gördüğümüz frekansları artırıyoruz. Pazar ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve hızlı refleks göstermek artık her zamankinden daha önemli ve bu tür değişikliklere karşı esnek ve hazır olmaktan gurur duyuyoruz". dedi. Bugün itibari ile İstanbul-Bahreyn arası uçuşlar GF-044 uçuş numarası ile her gün İstanbul Havalimanı’ndan 14:50’de hareket edip Bahreyn saati ile 19:00’da Manama’ya iniş yapacak Bahreyn’den yerel saat ile 09:30’da GF-043 uçuş numarası ile kalkış yaparak İstanbul’a saat 13:50’de varacak.

Gulf Air, yaz sezonuna pandemi öncesi ağının %80'ine uçarak başladı ve operasyonlarını orijinal 2019 varış noktası ağında yer alan uçuş noktalarına hizmet vermeye devam etti. Havayolu ayrıca, 2021 yazında Yunanistan'da Mikonos ve Santorini'ye, İspanya'da Malaga'ya ve Mısır'da İskenderiye ve Şarm El-Şeyh'e doğrudan uçuşlarla ve yakın zamanda Gürcistan'da Tiflis'e yeniden başlayarak tüm sezonluk destinasyonlarını başarıyla başlattı. Havayolunun şu anda uçuş gerçekleştirdiği bazı önemli şehirler ise Abu Dabi, Dubai, Kuveyt, Riyad, Cidde, Dammam, Medine, Maskat, Kahire, Amman, Kazablanka, Londra, Paris, Frankfurt, Atina, İstanbul, Tiflis, Larnaka, Bangkok, Manila, Singapur, Dakka, Kolombo, Maldivler ve Hindistan ve Pakistan Küresel çapta pandemiye karşı mücadele devam ederken Gulf Air, Mayıs ayından itibaren tüm uçuşlarının pilotlar ve uçuş görevlileri de dahil olmak üzere %100 aşılı ekip tarafından gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

Havayolundan yapılan açıklamada, Aralık 2020'den bu yana bünyesindeki tüm çalışanları için başlattığı aşı kampanyasını Mayıs 2021 itibari ile tamamlayarak büyüyen ağının herhangi bir noktasına uçan tüm yolcularına gönül rahatlığı sağlayabilen dünyadaki ilk havayollarından biri olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Ayrıca kısa süre önce Gulf Air, yolcuların seyahatleri sırasında COVID-19 teşhisi konması veya COVID-19 kapması gibi beklenmedik durumlarda sağlık ve karantina masrafları da dahil olmak üzere tüm bilet sahiplerine ücretsiz COVID-19 seyahat sigortası sunduğunu duyurdu.

10 Mayıs'tan 10 Kasım 2021'e kadar olan Gulf Air uçuşlarına bilet alan tüm yolcularını hiçbir ek ücret olmaksızın otomatik olarak COVID-19 sigortası kapsamına dahil eden havayolu, yolcularına, yeni açıklanan sigorta poliçesine göre ve yurtdışında seyahat ederken talihsiz bir şekilde COVID-19 teşhisi konması durumunda, geri dönüş yardımı, yurtdışındaki tıbbi ve hastane masrafları ile karantina konaklama masraflarının karşılanacağını belirtti. Detaylı bilgiye www.gulfair.com üzerinden ulaşmak mümkün.

Yazarlar