SON DAKİKA
Tarih : 2021.04.22 01:25:59

Havacılık Analisti’nden Çarpıcı İstanbul Havalimanı Yorumu

İngiltere merkezli The Independent Gazetesi seyahat muhabiri Simon Calder, “Havacılık Analisti Heathrow‘un Avrupa Tacını İstanbul’a Kaptıracağını Belirtiyor” başlıklı bir makale kaleme aldı. Makalede, “Uluslararası aktarma merkezleri Kovid-19 pandemisi sonrası düzelene kadar İstanbul'un mega havalimanı kendini Avrupa'nın en işleği olarak kabul ettireceğe benziyor,” ifadeleri kullanıldı.

Anker Report Editörü Havacılık Analisti Ralph Anker’in, “Heathrow Havalimanı ve batı Avrupalı rakipleri nihayet koronavirüs salgınından çıktığında yolcu sayısı bakımından İstanbul'un gerisinde kalacaklar” şeklindeki yorumu da haberde yer aldı. Anker, The Independent'a verdiği demeçte; “Ağırlıklı olarak uluslararası trafiğe dayanan Heathrow gibi havalimanları eninde sonunda toparlanacak olsa da, İstanbul'un sınırsız yeni mega havalimanının Avrupa'nın en işlek havalimanı hâline gelmesi muhtemeldir," diye konuştu.

Makalede, “İstanbul Havalimanı, 2021 yılının Mart ayında 2019 yılındaki yolcularının yüzde 40'ını ağırlayarak, Heathrow Havalimanı'ndan beş kat daha iyi bir performans göstermiş oldu.” ifadelerine yer verildi.

Yazarlar