SON DAKİKA
Tarih : 2024.05.28 17:21:55

Havada Çıplak Yolcu Paniği Uçak Geri Döndü

Avustralya Federal Polisi, Perth-Melbourne uçuşunu yapan bir uçakta çıplak bir şekilde koşarak bir kabin memurunu yere düşürdüğü iddia edilen yolcuyu gözaltına aldı. Avustralya'da Virgin Havayolları'na ait bir uçak, bir yolcunun davranışları dolayısıyla kalktığı havalimanına dönmek zorunda kaldı. İddiaya göre, Perth'ten Melbourne'e giden uçaktaki erkek yolcu, önce uçağın koridorunda çıplak bir şekilde koştu, ardından önüne çıkan kabin ekibinden bir kişiye çarparak yere düşürdü, sonrasında ise uçağı geri dönmeye zorladı.

Şüpheli, federal polis tarafından gözaltına alındı. Avustralya ulusal yayıncısı ABC'nin haberine göre, Avustralya Federal Polisi (AFP), pazartesi gecesi VA696 sefer sayılı uçağın çalışanlarının kendilerinden yardım talebinde bulunduğunu doğruladı. Virgin Australia şirketinden yapılan açıklamaya göre, uçak, yerel saatle 19.20 sıralarında Perth Havalimanı'ndan havalandı. Bundan bir saat kadar sonra uçak 'düzeni bozan bir yolcu' sebebiyle havadan geri dönmek durumunda kaldı.

14 HAZİRAN'DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Şirket, uçak kalkış yaptığı havalimanına geri döndüğünde Avustralya Federal Polisi tarafından karşılandığını, söz konusu yolcunun uçaktan indirildiğini bildirdi. ABC, olay sırasında kimsenin yaralanmadığını aktardı. Şirketten yapılan açıklamada ise olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği gerekçesiyle daha fazla yorum yapılamayacağı kaydedildi. Polis sözcüsü, konuya ilişkin açıklamasında, federal polis memurlarının 'uçuş sırasında uçak içinde çıplak biçimde koştuğu iddia edilen ve bir uçak çalışanını çarparak yere düşüren' erkeğin gözaltına alındığını duyurdu.

Şüpheli, değerlendirme için hastaneye sevk edildi. Şüphelinin hastanede kalmaya devam ettiği belirtilirken, polis, şüpheliye yöneltilecek resmi suçlamaların henüz neticelendirilmediğini bildirdi. Şüphelinin 14 Haziran'da Perth Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Yazarlar