SON DAKİKA
Tarih : 2023.06.15 17:18:13

Havada Dehşet! Devasa Kuş Kokpit Camından İçeri Girdi

Ekvadorlu bir pilotun uçağına kokpit camından giren kuş havada dehşeti yaşattı. İçerisinin kan gölüne döndüğü gelişmede pilotun tavrı ise sosyal medyada viral oldu. Sosyal medyada Ekvadorlu bir pilot tarafından paylaşılan video kısa sürede viral oldu.

Söz konusu gelişmeyi ise İngiliz basını ön sıralardan okuyucularına sundu. Ariel Valiente isimli pilot, devasa bir kuşun ön camdan kokpitine çarpması ve onu kanlar içinde bırakmasının ardından hemen kameraya sarıldı.

KUŞ HAYATINI KAYBETTİ

Görüntülerde Valiente'nin yüzünün ve uçağın içinin kanlarla dolduğunu gözler önüne serdi. Valiente ise o anlarda soğukkanlılığını koruyarak uçağı uçurmaya devam etti. Havacılık yetkilileri, olay anında uçağın irtifasını ve izlediği rotayı henüz belirleyemedi. Kuş ise çarpma anından sonra dakikalarca hayatta kaldı ancak, darbenin etkisiyle oracıkta hayatını kaybetti.

NİSAN AYINDA BENZERİ YAŞANDI

Geçtiğimiz Nisan ayında ise bir yolcu uçağı pilotu, motorlardan birine bir kuş uçtuktan sonra acil iniş yapmak zorunda kaldı. Kolombiya'da meydana gelen gelişme yolcuların kamerasında da yansıdı. Söz konusu görüntülerde uçağın motorunun alev aldığı görüldü.

Yazarlar