SON DAKİKA
Tarih : 2022.07.31 01:48:06

Havada Panik! Okyanusun Üzerinde U Dönüşü Yaptılar

Delta Havayolları'na ait bir uçak ABD'den Gana'ya yaptığı yolculuk sırasında yaşadığı yakıt sıkıntısı nedeni ile Atlantik Okyanusu üzerinde U dönüşü yapmak zorunda kaldı. Uçağın içinde yer alan bir yolcu olay anında yaşadıkları dehşeti yayınladığı Youtube videosu ile tüm dünyaya anlattı.

Pazar günü ABD'nin New York kentinde yer alan John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı'ndan kalkan ve Gana'daki Kotoka Uluslararası Havalimanı'na varması planlanan uçağın yolculuğu hem uçuş ekibi hem de yolcular için kabusa dönüştü.

OKYANUSUN ÜZERİNDE U DÖNÜŞÜ

Newsweek'te ye alan habere göre Delta Havayolları'na ait Uçak sorunsuz bir şekilde kalktıktan sonra uçağın pilotu tam Atlantik Okyanusu üzerindeyken yakıtla ilgili bir problemleri olduğunu fark etti ve U dönüşü yaparak John F. Kennedy havalimanına geri döndü.

"YAKIT DENGESİZLİĞİ NEDENİ İLE GERİ DÖNDÜ"

Uçağın New York'a sorunsuz bir şekilde indiğini açıklayan Delta sözcüsü uçağın uçuş sırasındaki bir yakıt dengesizliği nedeni ile havalimanına geri döndüğünü açıkladı. Boeing'e göre yakıt dengesizliği, uçak kanatlarındaki sol ve sağ yakıt depoları arasındaki yakıt miktarının eşit olmaması nedeni ile ortaya çıkıyor.

Yazarlar