SON DAKİKA
Tarih : 2024.05.22 15:23:35

Havalimanı Girişinde Yeni Dönem. İstisna Olmayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Meclise sundukları yeni kanun taslağının detaylarını açıkladı. Buna göre, havalimanı girişlerindeki aramalar daha sıkı olacak. Aranmayı kabul etmeyen hiçbir yolcu uçağa alınmayacak. İstisna olmayacak.

Havalimanları girişlerinde artık yeni bir dönem yolda... Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek! "Havalimanı girişinde tüm yolcuların aranacak" yani istisna olmayacak. Eğer aranmayı kabul etmeyen yolcu olursa o zaman o yolcu uçağa kabul edilmeyecek. Meclis'teki yeni kanun taslağının detaylarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu paylaştı. Bakan, kanun taslağına göre havalimanı girişlerinde tüm yolcuların cihazla aranacağını belirtti.

Cihazla aranmanın yetersiz kaldığı durumlarda ise elle arama yapılacağını söyledi. Kendisinin veya eşyasının elle aranmasını kabul etmeyen yolcu ise uçağa kabul edilmeyecek. Uraloğlu, “Yine yapılan düzenlemeyle havacılık güvenliği ile sınırlı olmak üzere, özel güvenlik personeli genel kolluk nezaretinde eşya, bagaj ve kargolarda arama yapabilecek.” diye de ekledi. Düzenleme Meclis'ten geçtikten sonra devreye girecek.

Yazarlar