SON DAKİKA
Tarih : 2023.04.05 13:17:24

Havalimanına İnemeyen Anadolujet Uçağı Pisti Pas Geçti

Ordu-Giresun Havalimanı'na iniş için alçalan uçak, kötü hava şartları sebebiyle pisti pas geçip aniden havalanınca yolcular büyük korku yaşadı. Bazı yolcular çığlıklar eşliğinde dua etti. Alçak uçuş ile Samsun'a inen yolcular, otobüsler ile Ordu ve Giresun'a sevk edildi.İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 23.05'te kalkması planlanan Türk Hava Yolları'nın (THY) kuruluşu Anadolu Jet'e ait TK7334 sefer sayılı uçak, 23.30'da kalkış yaptı.

PİSTİ PAS GEÇTİ

Ordu- Giresun Havalimanı'na iniş için alçalan uçak, kötü hava şartları sebebiyle pisti pas geçti. Aniden havalanan uçak sallanmaya başlayınca yolcular büyük panik yaşadı.

BAZILARI ÇIĞLIK ATTI, BAZILARI DUA ETTİ

Bazı yolcular çığlık atarken bazıları dua etti. Çakan şimşeklerin arasında, sık sık türbülansa girerek havalanan uçaktaki yolcuların yaşadığı korku yüzlerine yansıdı.

OTOBÜSLERLE GİDECEKLERİ YERE ULAŞTILAR

Tekrar havalanan uçağın kadın pilotu yolculara, "Kötü hava koşulları sebebiyle Ordu Havalimanı'na inemedik. Rotamızı Samsun'a çevirdik. 15 dakika içinde inmeyi planlıyoruz" anonsu yaptı. Alçak uçuş ile Samsun'a ilerleyen uçaktaki yolcular büyük korku yaşadı. 01.20 sıralarında Samsun- Çarşamba Havalimanı'na inen uçaktaki yolcular, yaklaşık 20 dakika uçakta bekledi.

Ardından bir saat havalimanında bekleyen yolcular, otobüsler ile Ordu ve Giresun'a sevk edildi. Havayolu şirketinin sağladığı otobüsler de Ordu-Giresun Havalimanı'na girmeyerek yolcuları sahil yolu üstünde bıraktı.Bazı yolcular yaşanan duruma tepki gösterdi.

Yazarlar