SON DAKİKA
Tarih : 2021.03.22 18:46:22

Havayolu Şirketi Liverpool Taraftarıyla Dalga Geçti

Şampiyonlar Ligi finalinin oynanacağı İstanbul'a şimdiden gelme planları yapan bir Liverpool taraftarı, Ryanair havayolu şirketi tarafından dalga konusu oldu... Bu yıl 29 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için hazırlıklar devam ederken, çeyrek finalde Real Madrid ile eşleşen Liverpool’un taraftarları final için şimdiden hazırlıklara başladı.

İspanyol devini elemesi halinde yarı finalde Chelsea veya Porto takımlarından biriyle karşılaşacak olan İngiliz ekibi, 2005 yılında olduğu gibi İstanbul’da final oynama hayali kuruyor. 16 yıl önce yine Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan tarihi maçta Milan karşısında 3-0 geriye düşen, ancak 3-3 eşitliği sağladıktan sonra penaltılarla zafere ulaşan Liverpool, 5. kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamıştı. Son olarak 2018-19’da 6. kez kupayı müzesine götüren Liverpool’un bir taraftarının, sosyal medyada Ryanair havayolu şirketiyle yaşadığı diyalog gündeme oturdu.

Twitter’da “İstanbul’a gitmenin en ucuz yolu nedir? Bir arkadaşım soruyor” yazarak havayolu şirketini etiketleyen taraftara, Ryanair tarafından alaycı bir yanıt geldi. Havayolu şirketi, “Merhaba Sean, maalesef şu anda İstanbul’a uçuş yapmıyoruz. Liverpool hayranı olduğunuza göre, yakın zamanda oraya uçabileceğinizden de şüpheliyiz” ifadelerini kullandı ve bu yanıt binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Liverpool İstanbul’da finale kalması halinde, Teknik Direktör Jürgen Klopp yönetiminde dört yıl içinde üçüncü kez Şampiyonlar Ligi’nin son aşamasına gelmiş olacak.

Yazarlar