SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.28 23:50:46

Hindistan Delhi Havalimanı’nda Çatı Çöktü Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Hindistan Delhi Havalimanı'na aşırı yağış nedeniyle iç hat seferlerinin yapıldığı Terminal 1'in çatısı çöktü. İlk belirlemelere göre bir kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı. Hindistan'ın en işlek meydanı olan Delhi Havalimanı’nda terminal çatısının bir bölümü çöktü, bir kişinin hayatını kaybettiği 8 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Aşırı yağış ve fırtınanın neden olduğu olay sırasında bazı araçlar devrilen çatı direklerinin altında kaldı. Ezilen araçların birinde bulunan bir kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Tüm iç hat uçuşları askıya alındı. Hindistan Sivil Havacılık Bakanı, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Yeni Delhi'deki Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı'nın 1. Terminali'nde kurtarma operasyonlarının sürdüğünü ve acil müdahale ekiplerinin olay yerinde olduğunu söyledi.

Havalimanı yetkilileri, çöküşün yerel saatle sabah 5 civarında terminalin gidiş bölümünde meydana geldiğini ve terminalden yapılan tüm kalkışların askıya alındığını söyledi. Havalimanının 1. Terminalinden iç hat uçuşları yapılıyordu.

Hint haber ajansı ANI, itfaiye ve polis yetkililerine dayanarak en az bir kişinin öldüğünü ve en az altı kişinin de yaralandığını bildirdi. Çöken terminal yakın zamanda yenilenerek yıllık 40 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak şekilde genişletildi.

Yazarlar