SON DAKİKA
Tarih : 2023.11.28 02:32:13

Hitit’e, Dünyanın Önde Gelen Seyahat Teknolojisi Sağlayıcısı Ödülü

Hitit, Uzakrota tarafından bu yıl İstanbul’da düzenlenen 2023 Uzakrota Seyahat Ödülleri’nde “Dünyanın Önde Gelen Seyahat Teknolojisi Sağlayıcısı” ödülüne layık görüldü. 27 Kasım 2023, İstanbul – Dünyanın dört bir yanındaki seyahat endüstrisi profesyonelleri bir araya getiren Uzakrota Seyahat Ödülleri, bu yıl 24 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Seyahat sektörünün en iyilerini 45 dalda ödüllendiren Uzakrota Seyahat Ödülleri’nde Hitit, havacılık sektörüne getirdiği ezber bozan yazılımları sayesinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı. Ödül kazananlar, dünya genelindeki online oylama sonuçlarına göre belirlendi. Bu yılki Uzakrota Seyahat Ödülleri’nde toplam 100,876 oy kullanıldı ve yenilikçi uygulamaları ile havayolu ve seyahat sektörünün öncü teknoloji sağlayıcılarından olan Hitit, önemli rakiplerini geride bırakarak, “Dünyanın Önde Gelen Seyahat Teknolojisi Sağlayıcısı” kategorisinde en yüksek oyu alarak ödüle layık görüldü.

Global Dağıtım Sistemi alanında da hızla büyüyor

Öte yandan Hitit aynı ödül töreninde “Dünyanın Lider Global Dağıtım Sistemi” kategorisinde de ikinciliğe layık görüldü. Yakın zamanda Türk Hava Yolları (THY) ile yaptığı anlaşma ile THY’nin uçuşlarının ve diğer ek ürün ve hizmetlerinin yetkili acenteler tarafından Hitit’in Crane Acente Portal Uygulaması (Crane APP) kullanarak en güncel IATA standartlarına uygun şekilde satışı ve yönetimi mümkün hale gelecek. Pakistan başta olmak üzere farklı coğrafyalarda da Crane APP çözümü ile acentelar ve havayolları arasında digital bir köprü görevi gören Hitit’in, kısa vadede Global Dağıtım Sistemi alanında da dünyanın lider firmalarından biri haline gelmesi bekleniyor.

Seyahat Endüstrisine Yenilikçi Çözümlerle Yön Veriyoruz

Hitit adına ödülü almak için törene katılan Hitit’in Ürün Stratejisinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Semra Kandemir, günümüzde hızla değişen dijital dünya sebebiyle faaliyet alanı ne olursa olsun, havayolu şirketlerinin yolcularının ihtiyaçlarına karşılık hızla dijital çözümler üretmesi gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: "Teknolojinin seyahat endüstrisindeki rolü giderek daha belirleyici hale geliyor. Dijital çağın hızla evrim geçirdiği bugünlerde, Hitit olarak amacımız, hiper kişiselleşme trendini yakalayabilecek, geleceğin yüksek beklentili yolcularının taleplerine en hızlı ve dijital şekilde yanıt vermesini sağlamak. Havacılık ve seyahat teknolojilerindeki öncülüğümüzle, sektördeki paydaşlarımıza yeni nesil çözümler sunarak, onların işlerini daha verimli ve etkili bir şekilde sürdürmelerine destek oluyoruz. Hitit'in başarısının temel kaynağı, sunduğumuz uçtan uca çözümlerle öne çıkıyor. 'One-stop-shop' olarak bilinen tek noktadan tüm hizmetlerin verilebildiği konseptte öncüyüz. Rezervasyondan biletlemeye, kalkış kontrol sisteminden mobil uygulamaya, envanter dağılımından tarife ve ekip planlamaya, operasyon kontrolünden gelir ve gider muhasebesine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunarak havayollarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen benzersiz bir çözüm portföyüne sahibiz. Ayrıca, sadece havayolları için değil, aynı zamanda hava kargo firmaları, yer hizmeti şirketleri ve online seyahat acenteleri için de kullanılabilen çözümler geliştirerek, havacılık sektörünü yazılım çözümleri ile bir bütün olarak kapsıyoruz.”

Yazarlar