SON DAKİKA
Tarih : 2024.01.29 13:53:27

Hitit ile FlyArystan İş Ortaklığını Uzatma Kararı Aldı

Hitit ile Kazakistan’ın düşük maliyetli havayolu şirketi FlyArystan arasında 2019 yılında başlayan iş ortaklığının uzaması kararı alındı. Orta Asya’nın ödüllü ve hızla büyüyen havayolu şirketi FlyArystan, başarısında teknoloji ortağı olarak kritik bir rol oynayan ve havayoluna lider ve yenilikçi yazılım çözümleri ile destek olan Hitit ile çalışmaya devam edecek.

Dünyanın önde gelen havayolu ve seyahat yazılım çözümleri sağlayıcısı Hitit, Kazakistan ve Orta Asya’nın en büyük havayolu grubu Air Astana’nın düşük maliyetli havayolu şirketi FlyArystan ile iş ortaklıklarını yenilendiğini duyurdu. Hitit’in 2019 yılında FlyArystan’ın ticari hayatına başlaması sürecinde teknoloji ortağı olması ile bir araya gelen Hitit ve FlyArystan ortaklığı uzadı. FlyArystan’ın teknoloji partneri Hitit, havayolunun Orta Asya seyahat pazarını dönüştürmesi ve yenilikçi projelerini tanıtmasında kritik bir rol oynadı.

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, FlyArystan ile olan iş ortaklığının yenilenmesiyle ilgili şunları söyledi: “2019 yılında FlyArystan ile iş ortaklığı sözleşmesi imzalayarak sorunsuz bir geçiş süreci sonrasında, havayolunun operasyonlarına hızlı bir başlangıç yapmasına destek olduk. FlyArystan, pandemiden hemen önce uçuşlarına başladığından, bu küresel kriz, her iki taraf için de kritik bir sınav oldu. Zorlu süreçte, FlyArystan’ın hedefleri, vizyonu ve kalifiye ekibi ile Hitit’in güçlü teknolojik altyapısı ve havayoluna sunduğu destek ve hizmetleri, pandeminin ortasında bir yıldızın yükselmesini sağladı. 2020’de pandeminin zirvesinde bile, FlyArystan iki milyonun üzerinde yolcu taşıdı ve filosunu genişletmeyi başardı. FlyArystan, son beş yılda dikkate değer gelişmeler gerçekleştirdi. Skytrax tarafından 4 yıldızla ödüllendirilen FlyArystan, ‘Orta Asya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nun En İyi Düşük Maliyetli Taşıyıcısı’ unvanını kazandı.”

FlyArystan’ın çalışkan ekipleri ve vizyoner yaklaşımı ile birlikte teknolojilerini bir üst seviyeye taşımaktan mutluluk duyduklarını belirten Karaağaç sözlerine şöyle devam etti: “Yenilikçi teknolojimiz aracılığıyla, FlyArystan, tüm iç hat uçuşlarında iJan yazılımı destekli kiosk projesi ile yolcu hizmetlerinde önemli bir noktaya ulaştı. Havayolu için dinamik yan hizmet çözümleri geliştirdik ve ücretli check-in hizmetini tanıtarak genel yolcu deneyimini artırdık. Önümüzdeki dönemde yeni projelerin devreye girmesiyle bu başarılı birliktelik daha da büyüyecek. FlyArystan’ın başarılarının arkasındaki teknoloji ortaklığı rolümüzü yenilemiş olmaktan Hitit olarak büyük memnuniyet duyuyoruz. FlyArystan-Hitit ortaklığı, Orta Asya havacılık endüstrisini vizyoner bir şekilde ileri taşımaya hazırdır."

Hitit ile iş birliği anlaşmasının yenilenmesine ilişkin yorum yapan FlyArystan’ın Başkan ve CEO’su Adrian Hamilton-Manns konuyla ilgili şunları söyledi: “Hitit ile iş birliğimiz teknoloji stratejimizin mihenk taşlarından biridir. FlyArystan’ın başarıyla uyguladığı inovasyon stratejisi, büyük ölçüde Hitit ekibinin desteği ve profesyonelliğine bağlı. Hitit, yenilikçi çözümleri ile self-servis havaalanı deneyimimizden (iJan) otomatik uçuş aksaklık yönetimine kadar FlyArystan’a bölgedeki öncü havayolu olma imkanı sundu. Yakın dönem planlarımız arasında yolcularımızın seyahatlerini daha da kolay hale getirmek amacıyla havaalanı self-servis hizmet yaklaşımını genişletmek var. Hitit teknolojisi, FlyArystan’ın rakiplerinden daha hızlı gelişip yenilikçi çözümler sunmasını sağlayarak bize önemli bir rekabet avantajı kazandırıyor. Hitit’in hedeflerimize ulaşmamıza destek olmak için yaptığı çalışmalarla gurur duyuyoruz. Bu bağlamda partnerliğimizi yenileme kararımızı kolaylıkla verdiğimizi söyleyebilirim. FlyArystan’ın 2024 ve sonrası için planladığı yenilikler, teknoloji ortağımız Hitit ile olan iş birliğimiz sayesinde mümkün olacaktır. En uzun süreli ve en kritik partnerimiz olan Hitit ile mevcut birlikteliğimizin devam etmesinden dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Yazarlar